Kripto şirketi Amber’de üst düzey yöneticiler görevden ayrıldı

"Kripto kışı"nda hayatta kalmaya çalışan şirketlerden olan ve birçok çalışanıyla yollarını ayıran Amber'de, bölge sorumluları görevlerini bıraktılar. Bir yeni yatırımcıdan 50 milyon dolarlık fon temin ederek nefes alan şirket, küçülmeye giderek bu krizi atlatmayı hedefliyor.

Asya merkezli kripto para yatırım şirketi Amber Group da, LUNA ve FTX iflaslarının başı çektiği ayı sezonunda iflas etmemek için direniyor. Şirkette ABD, Kuzey ve Güney Amerika, Ortadoğu ve Kuzey Afrika, İsviçre ile Avrupa (Genel) bölgeleri sorumluluları görevi bıraktılar.

2017’de kurulan ve kurumsal firmalara da önemli finans hizmetleri sağlayan Amber, özellikle son dönemde oluşturduğu varlık yönetim platformu WhaleFin ile anılıyordu. Amber ortaklarından Annabelle Huang yaptığı açıklamada yüksek varlıklı yatırımcılarına verdikleri hizmetlerin kesilmeden devam edeceğini belirtti.

Futbol sponsorlukları da bitiyor

Bilindiği üzere Amber, geçtiğimiz sene Atletico Madrid (44 milyon dolar) ve Chelsea (25 milyon dolar) ile önemli reklam ve sponsorluk anlaşmaları yapmıştı. Şirket, iki kulüple de anlaşma şartlarını revize etmek ya da tamamen sonlandırmak için görüşmelerini sürdürüyor.

Yeni yatırım nefes aldıracak

Küçülmeye giden ve Asya’ya çekilen şirketin aynı zamanda Ocak ayında resmen açıklanacak olan 50 milyon dolarlık bir yatırım aldığı da belirtiliyor. Fonun yeni bir yatırımcıdan geldiği ifade edilse de, bu konuda isim verlmedi. Aynı yatırımın 100 milyon dolara kadar çıkabileceği de iddia ediliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl