Amber Baldet: Blockchain, şu anda 1969’daki internet gibi

Amber Baldet bu ayın başlarında kendi girişimine başlamak için bankadan ayrılmadan önce JP Morgan’ın Blockchain girişimlerinin yüzüydü. Bankanın Blockchain biriminin eski başkanı Baldet, Blockchain ve kripto dünyası ile Wall Street arasındaki köprü olarak tanınıyordu. JPMorgan’da geçirdiği süre boyunca, Baldet, bankanın Blockchain platformu etrafında çaba gösteren kurumsal yatırım bankası Quorum’da çalıştı. JP Morgan’dan ayrıldıktan sonra ne yapacağı konusununda açıklama yapmayan Baldet, Business Insider ile kriyeri, Blockchain teknolojisi ve gençlere yönelik tavsiyeleri hakkında konuştu. Frank Chaparro: “Kripto dünyasında çok fazla abartma var....

Amber Baldet bu ayın başlarında kendi girişimine başlamak için bankadan ayrılmadan önce JP Morgan’ın Blockchain girişimlerinin yüzüydü.

Bankanın Blockchain biriminin eski başkanı Baldet, Blockchain ve kripto dünyası ile Wall Street arasındaki köprü olarak tanınıyordu.

JPMorgan’da geçirdiği süre boyunca, Baldet, bankanın Blockchain platformu etrafında çaba gösteren kurumsal yatırım bankası Quorum’da çalıştı.

JP Morgan’dan ayrıldıktan sonra ne yapacağı konusununda açıklama yapmayan Baldet, Business Insider ile kriyeri, Blockchain teknolojisi ve gençlere yönelik tavsiyeleri hakkında konuştu.

Frank Chaparro: “Kripto dünyasında çok fazla abartma var. Ethereum‘un kurucusu Vitalik Buterin’in kripto pazarının 500 milyar doların üstünde olmasını hak ettiğini düşündüğü konusunda ilginç bir tweet’i var. Sence teknoloji bunda ne kadar etkili oldu?”

Amber Baldet: “Teknolojinin inanılmaz derecede etkili olacağını düşünüyorum bu yüzden her gün çalışıyorum. Birçok insanın Blockchain’i internetin 90’lı yıllarıyla kıyasladığını biliyorum. O zamanlar Netflix gibi bir şey hayal edemezdik. Bu yüzden burada durmak ve Blockchain’in işlevlerinin neler yapacağına bakmak imkansız. Blockchain şu anda 1969 yılındaki internet gibi görünüyor. Ancak bu Blockchain’in herhangi bir kullanımının olmadığı anlamına gelmez. Yalnızca bu ağların ne için kullanılabileceğinin tam kapsamının çok uzağındayız. Şu anda dağıtık depolama alanını kullanan birçok şirket var. Bu inovasyonların amacına ulaşmasını izlemek etkileyici olacak.”

Chaparro: “Eski Wall Street ile kripto siberpunk dünyalarının kesişiminde olmak zor mu?”

Baldet: “İşim hakkında yapmayı umduğum şey bu ayrımı yıkıyor. Eğer internet değerinde bir şey yapmak istiyorsak, kripto paralar, gerçek dünya varlıkları, izinsiz Blockchain’ler ve özel engeller mirasımız olacak.”

Chaparro: “Kariyerine kripto veya finansal hizmetlerde yeni başlayan genç insanlar için tavsiyeleriniz nelerdir?”

Baldet: “Bu cevap vermesi zor bir soru. Kendin olmak önemli. Kullanabileceğin özelliklerine yapışmanın önemli olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca dünya görüşünüzün kendinize has olduğundan emin olun, farklı olmak kötü değildir. Dünyanın sorunlarını çözen birbirinin aynı milyonlarca insana ihtiyacımız yok.”

 

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl