Amber Group, dünyanın ilk SOC 2 uyumluluğunu sağlayan dijital varlık platformu oldu

Sponsorlu

Dijital varlık platformlarının arasında bir ilk olarak, Amber Group’un çevrimiçi hizmetlerinin; güvenlik, kullanılabilirlik, gizlilik, süreç entegrasyonu ve mahremiyet gibi SOC 2 güven gereksinimlerini karşıladığı, Deloitte tarafından yürütülen bir denetimle resmen sertifikalandırıldı.

Finans sektöründe altın standardı olarak kabul edilen SOC 2 denetimleri; IT, güvenlik ve gizlilik kontrollerindeki en iyi uygulamaların bağımsız olarak doğrulanması ve onaylanmasını sağlar. Amber Group bu sertifikayla, AICPA Güvenlik Hizmetleri kriterlerinin içinde bulunan güvenlik, kullanılabilirlik, gizlilik, süreç entegrasyonu ve mahremiyet gibi konulara uygun olacak şekilde sağlam politika ve protokollere sahip olduğunu gösterdi.

Denetim, 5 güvenlik prensibinin gereksinimlerini karşılamak için tasarımı yapılmış ve uygulanmış olan iç kontrollerin de varlığını doğrulamaktadır. Amber Group’un iç kontrollerinin ve verdiği hizmet taahhütleriyle sistem gereksinimlerinin, güven kriterlerini yerine getirme konusunda yeterli şekilde tasarlandığı belirtildi.

Şunu da belirtmek gerekir ki, güven ve regülasyonun gerekli olduğu endüstrilerde, bağımsız bir kontrol mekanizması ve güvenlik kontrollerinin doğrulanması kritik derecede öneme sahip. Bu kontrollerin, siber güvenlik konularının endüstride hala ciddi bir endişe kaynağı olduğu ve kripto paralar ile dijital varlık adaptasyonunun ileri derece seviyeye ulaştığı bir dönemde gelmesi de çok önemli.

Hem perakende hem de kurumsal tecrübeye sahip lider bir dijital varlık platformu olarak Amber Group, bilgi sistemlerinin ve iç kontrollerinin gücünü ve bu konudaki titizliğini test etmek için sürekli olarak SOC 2 uyumluluğunu elde etmeye çalıştı. Platform bu sayede müşteriler, yatırımcılar ve regülatörlerde de güven teşkil etmeyi amaçlıyor.

Amber Group’un CEO’su Michael Wu, en yüksek seviye güvenliğin önemine değinerek şu ifadeleri kullandı:

“Müşterilerimize ve ortaklarımıza Amber Group’un en yüksek seviyede güvenlik ve uyumluluk düzeyinde çalıştığının güvencesini vermek, kuruluşumuz için her zaman birinci öncelik olmuştur. Bu sebeple, sürekli gelişen bu ekosistemde kendi inovasyonlarımızı da yaratarak, en üst düzey güvenlik standartlarını sağlayabilme konusunda kendimizi sorumlu hissettik. SOC 2 uyumluluğunu elde etmemiz, bu prensiplere sadece uzun vadeli olarak bağlı kalacağımızı göstermiyor aynı zamanda dijital varlık sektörünün hızlanması için de önemli bir kilometretaşı oluşturuyor.

Dijital varlıklarda güvenlik ve gizlilik kullanıcı güveninin kazanılmasında başrol oynar. SOC 2 uyumluluğunu alan ilk dijital varlık platformu olarak, regülatörler ve kullanıcın gözünde dijital varlıklarda güven kazanmaya devam edeceğiz. Dijital varlık dünyasında güvenlik ve uyumluluk söz konusu olduğunda Amber Group, altın standardıyla eşanlamlı hale gelecektir. Dijital varlıkların geçerli bir varlık ve yatırım sınıfı olarak endüstri tarafından kabul edilmesine sağlamak için çalışmaya devam edeceğiz. Bu uzun bir süre alacak ama bizler Amber Group’un bu harekette sorumluluk alarak liderlik etmesinden gurur duyuyoruz”

Amber Group hakkında

Amber Group Asya, Avrupa ve Amerika kıtalarında faaliyet gösteren ve bu bölgelerde ofisleri bulunan bir dijital varlık platformudur. Şirket; yatırım, finansman ve ticareti kapsayan eksiksiz bir dijital varlık hizmetleri listesi sunmaktadır. Amber ayrıca; Paradigm, Dragonfly, Pantera, Polychain, Sequoia ve Tiger Global gibi önemli yatırımcıların desteğini almaktadır.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl