Amber Group müşteri fonlarını kapsamlı şekilde sigorta altına aldı

Önde gelen küresel dijital varlık platformu Amber Group, cüzdan altyapısında müşterileri adına tuttuğu dijital varlıkları koruma altına alan; doğrudan sigorta poliçesi, dolaylı teminat ve sigorta destekli Hırsızlık Koruması’nın dahil olduğu, kapsamlı bir küresel sigorta anlaşması yaptı.

Şirket, cüzdan altyapısı için, derecelendirme kuruluşu A.M. Best’in A derecesi (mükemmel) verdiği, küresel sigorta şirketlerinden Lloyd’s of London’a bağlı Arch Syndicate 2012 ve Asya’da dijital varlık sigortası sağlayan ilk InsurTech şirketi OneDegree ile anlaştı. Söz konusu sigorta, Munich Re’nin ile çok yıllı bir reasürans ortaklığıyla destekleniyor.

Amber Group’un soğuk cüzdan sigortası, aynı zamanda, dünyanın en büyük reasürans şirketlerinden olan Munich Re’nin Asya’da yaptığı ilk reasürans işlemi olarak kayda geçti. Amber Group, şu anda 100 milyon doların üzerinde teminat sağlayan kapsamlı bir küresel sigorta planı oluşturmak için çalışıyor. Bu, şirket varlık yönetimi faaliyetlerini büyütmeye odaklanırken artacak.

Amber Group’un kapsamlı sigorta teminatı hamlesi, toplam piyasa değerleri geçen yıl 3 trilyon dolarla rekor kıran dijital varlıkların hızla artan kabulünün ortasında önemli bir kilometre taşı teşkil ediyor. Risk yönetimi, platform güvenliği ve dijital varlık saklama alanlarında sektördeki en iyi uygulamaların benimsendiği bu adım, şirketin kullanıcıların güvenlik deneyimini iyileştirmeye olan bağlılığını ortaya çıkarıyor. Ayrıca, güvenlik ve mahremiyet, kullanıcıların dijital varlıklara duyduğu güvenin yapı taşları olarak her geçen gün daha fazla önem arz ediyor.

Amber Group, OneDegree’nin sağlam ve kapsamlı sigortalama süreci ve Munich Re’nin reasürans süreci sırasında, Cymetrics siber güvenlik değerlendirmelerinde yüksek bir skor elde etti.

“Hırsızlık Koruması” ile ek koruma katmanı

Küresel dijital varlık yönetimi alanında tercih edilen ve güvenilir bir platform olarak konumunu güçlendiren Amber Group ayrıca, Coincover’ın sigortalı “Hırsızlık Koruması” adındaki ileri teknoloji ürünüyle de dolandırıcılık, kayıp ve hırsızlığa karşı proaktif bir önlem aldı. Söz konusu teknoloji, yetkisiz erişimden kaynaklı anormal hareketleri izleyip önleyerek Amber Group’un tuttuğu dijital varlıklar için ek bir güvenlik katmanı sağlıyor ve bu sayede mevcut veya yeni kullanıcıların kripto finans dünyasına gönül rahatlığıyla girmelerini mümkün kılıyor.

Amber Group’un CEO’su Michael Wu, “Küresel kripto piyasası, çok hızlı büyüyor ancak bununla beraber kripto alanındaki siber suç olaylarındaki artış önemli bir endişe kaynağı. Amber Group, müşterilerimiz için en yüksek standartları sağlama konusunda son derece kararlıdır. Güvenlik, güvenilirlik ve mahremiyet, sektörümüzün temel ilkeleridir ve bunlar, finansın geleceğini gerçeğe dönüştürmek için çalışırken genel olarak sektörün başarısını belirleyecek olan faktörlerdir. Şirketimiz, müşterilerimiz için güvenilir bir dijital varlık platformu olarak hizmet vermekten gurur duyuyor. Müşterilerimize cüzdan altyapımız için mümkün olan en iyi güvenlik önlemlerini ve sigortayı sürekli sağlıyor olacağız.” dedi.

OneDegree’nin kurucu ortağı ve CEO’su Alvin Kwock ise “OneDegree’nin dijital varlık sigortasını Amber Group’a sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Amber Group, OneDegree’nin tescilli siber güvenlik derecelendirme çözümü Cymetrics ve reasürans ortağımız Munich Re tarafından yapılan kapsamlı inceleme sonucunda güvenlik, kontrol ve süreç bütünlüğü konularında yetkinliğini kanıtlamıştır.” şeklinde konuştu.

Son olarak Coincover’ın CEO’su David Janczewski de “Kriptoyu daha güvenli hale getirme hedefinde böylesine lider bir şirketi desteklemekten gurur duyuyoruz. Amber Group, Coincover’ın proaktif hırsızlık koruma teknolojisini kapsamlı sigorta teminatıyla birleştirerek dünya çapındaki kripto yatırımcılarının maruz kaldığı riski azaltmaya öncülük ediyor. Bunun dijital varlıkların ve kripto finansın daha geniş çapta benimsenmesinde nasıl etki yaratacağını görmeyi dört gözle bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl