Amber Group ortağı Huang: 1 ay içinde devrim niteliğinde bir ürün çıkaracağız

Önde gelen kripto para alım satım ve teknoloji şirketi, aynı zamanda sektördeki milyar dolarlık sayılı şirketlerden Amber Group’un ortağı Annabelle Huang, sorularımızı yanıtladı. Huang, kripto para piyasasının mevcut gidişatından şirketin Türkiye planlarına dair birçok konuya değindi. Amber Group yöneticisi, Türkiye’nin küresel büyüme stratejilerinde en önemli ülkelerden biri olduğunu vurguladı ve ayrıca 1 ay içerisinde devrim niteliğinde bir ürün çıkaracaklarını ifade etti.

“Türkiye’nin küresel büyüme stratejimizde çok önemli yeri var”

Türkiye’de kripto paralara ilgi oldukça büyük… Küresel genişleme stratejinizde Türkiye nasıl bir yerde duruyor?

Türkiye, bizim küresel büyüme stratejimizde en önemli konumdaki ülkelerden bir tanesi… Türk lirasının volatilitesi ve ülkedeki ekonomik zemine bakıldığında, kripto para benimsenmesinin seviyesi inanılmaz derecede yüksek. Bu kadar büyük talebin olduğu bir ülkeye, kolay erişilebilir ve yüksek kalite kripto finans hizmeti vermek istiyoruz. Böylece herkes kolayca alım yapabilecek, getiri elde edebilecek ve tabii ki en sonunda da fiat parayla nasıl harcama yapıyorlarsa kriptolarla da aynısını yapabilecekler.

“Altının rolü açıkça Bitcoin’e geçiyor”

Geleneksel finans alanında da önemli roller almış biri olarak Bitcoin ve kripto paralara olan bakış açınız nasıl?

Bireysel ve toplumsal olarak artık hepimiz dijitalliğe doğru göç halindeyiz. Varlıklarımızı da artık dijital olarak kontrol ediyoruz. Bildiğiniz gibi, sarı, parlak ve değerli metal altın, yüzyıllar boyunca toplumlar arasında zenginliğin ve varlık saklamanın göstergesi oldu. Ancak şu anda altının bu rolü, açıkça Bitcoin’e geçiyor ve o artık daha genç nesiller için dijital altın konumunda… Arkadaşlarıyla Instagram’da sosyalleşen ve her gün çevrim içi oyunlar oynayarak büyüyen Z jenerasyonundan olan kişilere, Bitcoin yerine altın almalarını söylerseniz, sizi anlamayacaklardır.

Hatta bu yaşanan geçiş, sadece altından da olmuyor. Geleneksel finansın tüm altyapısı bu geçişe sahne oluyor. Çünkü bu sistemin de bu göç hareketine entegre olması hatta onun liderliğini yapması lazım. Bunun nedeni de akıllı para ihtiyacıdır. Para akıllı olmalıdır ve her zaman akıllı ve cesur olanı da ödüllendirir.

Para birimleri geçmişte deniz kabukları ya da kaya parçalarıydı. Oradan kağıda, oradan da banka hesabınızdaki rakamlara evrildi. Şimdi de kripto paralar ve merkez bankası dijital paraları ortaya Alçıkıyor. Fiziksel varlıklar altın ve gümüşten arabalara, emlağa dönüştü. Finansal varlıklar da hisse senetlerinden, tahvillerden ve yabancı paralardan dijital varlıklara ve NFT’lere dönüşüyor. Artık finansal kurumlar ve finans hizmetleri de bu tarafa geçmek zorunda.

Sıra beklediğiniz, sürekli kağıtlar imzalamak zorunda kaldığınız geleneksel bankalar da insanlar tarafından dışlanıyor. Şu anda olması gereken en düşük seviye, telefonunuzdan kullandığınız mobil bankacılık sistemidir. Artık dijital teknolojinin hayatımıza girmesiyle, ailenizle ve arkadaşlarınızla sosyalleştiğiniz mobil cihazlarınız ya da bilgisayarlarınızdaki bir platform üzerinden yatırım, birikim ve harcama yapabilmenizin yanında, kazanç da elde edebilmeniz gerekiyor.

Annabelle Huang

“Dijital bir metaverse’ün içine giriyoruz”

Şu anda finansal oyun ve NFT’er blok zincir evreninde öne çıkan trend’ler. İleriki dönemde hangi alanların popüler olacağını düşünüyorsunuz?

Söylediğim gibi artık dijital bir metaverse’ün içine giriyoruz. Daha iyi bir dünya yaratabiliriz. İnsanların evlerinde, dijital varlıklar vasıtasıyla daha adil bir kazanç elde edebildiği, işleri için ailelerini terk etmek zorunda kalmadığı ve uzaklarda, büyük şehirlerde çalışmak zorunda kalmadığı bir dijital metaverse oluşturabiliriz.

Karbon kredisini herkesin elde edebileceği, gerçek ve sahip olunabilecek bir dijital varlığa dönüştürerek doğayı koruyabiliriz. Bu sayede, karbon ayak izini azaltmakta yavaş kalan şirketleri de topluca vergiye tâbi tutabiliriz.

NFT’ler için çok daha adil pazar yerleri oluşturabilir, böylece bireysel sanatçıların, müzisyenlerin, performans sanatçılarının ve Youtuber’ların kendi yaptıkları iş için, aracı kurumların aldığı büyük komisyonlardan kurtularak ödeme almalarını sağlayabiliriz.

Siz bir içerik ya da iş yaratıyorsunuz, yatırım yapıyorsunuz, sahip oluyorsunuz. Hepsi dijital olarak yapılıyor. Adil ve özgürce… Sonra da kazandıklarınızı eğitiminize, ailenize, sosyal hayatınıza yine dijital olarak, yine özgürce ve adil şekilde harcıyorsunuz.

“Dijital varlık zenginliğine açılan kapı olmak istiyoruz”

Amber Group’u kripto para sektöründe nerede konumlandırabiliriz?

Kendimizi küresel seviyede kurumsal hizmetler vermeye adamış durumdayız. Bizim Amber Group’ta tam olarak yapmak istediğimiz şey, sizin dijital varlık zenginliğine açılan kapınız olmak, size kendi dijital zenginliğinizi oluşturabileceğiniz teknolojik bir platform vermek ve uzun vadede değer kazanmanızı sağlamaktır. Ayrıca dijital varlık teknolojisinin yardımıyla esnek şekilde ve akıllıca yatırımlar yaparak, çok fazla efor sarfetmeden kazanmanıza, güçlü şekilde alım yapabilmenize ve herkesin takdir edeceği hamleler yapmanıza olanak sağlıyoruz. Biz sizin tüm dijital varlık ihtiyaçlarınız için güvenilir olan ortağınızız.

Amber Group, her yerde kolaylıkla bulabileceğiniz geleneksel finansal hizmetlerinin de ötesinde dijital varlık hizmetleri sunmaktadır. Sosyal sorumluluklar konusunda eksik kalmamanıza, sanat ve kültür yatırımları yapmanıza, inovasyon ile teknolojiden geri kalmamanıza ve dijital hayat tarzına giden yolda sizler için açılan kapılardan geçmenize yardımcı oluyoruz. Tüm bunlar, sosyal çevrelerle bağ kurarak gerçekleşebilmektedir.

“Herkese hitap ediyoruz”

Son kullanıcı kitlesi Amber Grubu’nun ürün ve hizmetlerinden nasıl yararlanabilir?

Bizim herkese hitap eden eksiksiz olduğunu düşündüğümüz bir ürün paketimiz de bulunuyor. Çok deneyimli bir kripto para kullanıcısı ya da kurumsal bir yatırımcıysanız, hizmetlerimize 7/24 hizmet veren işlem masamız aracılığıyla ulaşabilir, Pro platformumuzla API’lerimize bağlanabilirsiniz. Kripto paralar ve finansal dünya konusunda ortalama bilgiye sahip olan bir kullanıcıysanız da, hem mobil uygulama hizmetlermizden yararlanabilir hem de profesyonel yatırım portalımıza erişim sağlayabilirsiniz. Dijital varlıklar konusunda fazla bilginiz yoksa ya da finansal tecrübeniz bulunmuyorsa, mobil uygulamamızı da çok basit ve kullanımı kolay bulacaksınız. ambergroup.io web sitemizden de hem Amber Group hem de dijital varlıklar hakkında daha fazla bilgi elde edebilirsiniz.

Dijital hizmetlerimizin göbeğinde ise teknoloji ve güvenlik yer almaktadır. Tüm dünyada çalışan 350’den fazla mühendisimiz ile, dijital varlıklarınızı, verilerinizi ve hareketlerinizi güvenlik altına alıyoruz. Küresel olarak her ülkedeki regülasyon kurumlarıyla uyumlu hareket ediyoruz ve ekosistemi korumak için hükumetlerle çalışırken açık ve yapıcı bir yaklaşım sergiliyoruz.

“1 ay içinde devrim niteliğinde bir ürün çıkaracağız”

2021 yılı kripto paralar açısından çok önemli zamanlara sahne oldu ve olmaya da devam edecek gibi gözüküyor. Bu senenin sonuna kadar yol haritanızda neler var?

Varlıklar gelecekte dijital olarak ve bugünden farklı şekilde inşa edilecek. Amber Group olarak ayrıca 1 ay içinde devrim niteliğinde bir ürün çıkaracağız. Bu ürün müşterilerimizi yukarıda bahsettiğimiz tecrübelere daha da yaklaştırmanın yanı sıra, onların dijital zenginliklerini inşa etmelerine ve büyütmelerine olanak tanıyacak.

Bu endüstride lider olacak diğer çalışmalarımızdan bazıları ise şunlar:

Kullanıcılarımız için 2 milyon dolar değerde karbon kredisi satın almak ve bunu tokenize etmek. Çünkü biz müşterilerimizin sağlam yatırımlar yaparken aynı zamanda gezegenimizin korunmasına da yardımcı olmak istiyoruz.

Dijital sanatın ve kültürün değerini korumak için ortağımız TR Labs ve dünyaca ünlü sanatçı Cai Guoqiang ile birlikte çığır açacak bir NFT anlaşmasına imza attık. Amacımız; tüm sanatçıların ve müzisyenlerin dijital varlık teknolojisi vasıtasıyla eserlerinden sermaye elde edebilmelerini sağlamak…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl