Amber Group’un ABD CEO’su küresel piyasaların deneyimli ismi Cactus Raazi oldu

Basın bülteni

Önde gelen kripto para alım satım ve teknoloji şirketi, aynı zamanda sektördeki milyar dolarlık sayılı şirketlerden Amber Group, Cactus Raazi’yi ABD CEO’su olarak görevlendirdi. Amber; Avrupa, Latin Amerika, Asya ve Afrika’da yakın zamanda açılan yeni ofisler ve alınan düzenleyici lisansların ardından ABD’deki son adımıyla küresel çapta genişlemesini devam ettiriyor.

Cactus, son olarak önceki girişimi Elefant Inc.’yi satın alan Exos Financial’ın ortağıydı. Elefant şirketinin 18 kişilik ekibi, kurumsal yatırımcılara tutarlı bir likidite sağlama hizmeti vermek için makine öğrenmesinden yararlandı ve ilk bağımsız ve tamamen algoritmik kurumsal tahvil piyasa yapıcısını kurdu. Cactus, Elefant’tan önce tamamen yeni bir UI/UX tasarlamaya yardımcı olurken aynı zamanda ödüllü kredi alım satım platformlarını kurduğu Tradeweb şirketinde krediden sorumlu yöneticiydi. Bunun yanı sıra Japonya merkezli önde gelen finans şirketi Nomura’da da yönetici pozisyonunda çalıştı. Cactus, finans kariyerine Goldman Sachs’ta başladı. 13 yıl boyunca çalıştığı bankacılık devinde, son olarak Avrupa Kredi Satış Müdürü konumundaydı.

Amber’in ABD CEO’su olarak Cactus, Amber Group’un Küresel CEO’su Michael Wu ve ABD Başkanı Jeffrey Wang ile birlikte tamamen regüle edilmiş bir dijital varlık alım satım ve yatırım faaliyetini hızla büyütmek üzere yakın çalışacak.

Cactus, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, “Dijital varlık yatırımcılarına hizmet verirken aynı zamanda dijital yaşam tarzımızı güçlendiren kurucuları ve geliştiricileri destekleyen Amber ekibine katılmaktan onur duyuyorum. Küresel topluluğumuzla çok iyi derecede etkileşim halinde olan Amber, ağırlıklı olarak güvenlik ve mevzuat uyumluluğuna odaklanan benzersiz ve yaratıcı bir dijital varlık şirketi.” şeklinde konuştu.

Amber Group’un Küresel CEO’su Michael Wu ise “Cactus, küresel liderlik anlamında derin bir deneyime sahip ve bugüne kadar başarılı bir şekilde regüle edilmiş işletmeler kurmuştur. Amber Group’un ABD’deki karmaşık düzenleyici ortamda gelir artışına yardımcı olacağından eminim.” dedi.

Şirketin Amerika Başkanı Jeffrey Wang da Cactus’un iş konusundaki vizyonu ve liderlik becerilerinin ABD’deki faaliyetleri yönlendirmede önemli katkılar sağlayacağını belirterek “Yakın bir şekilde çalışmayı sabırsızlıkla bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

Amber Group hakkında

Amber Group; Hong Kong, Taipei, Seul ve Vancouver’da 7 gün 24 saat faaliyet gösteren dünyanın önde gelen kripto finans hizmet sağlayıcılarından biri. Şirket, bugüne kadar China Renaissance Group, Tiger Global Management, DCM Ventures, Tiger Brokers, Sky9 Capital, Arena Holdings, Tru Arrow Partners, A&T Capital, Gobi Partners, Paradigm, Pantera Capital, Blockchain.com, Coinbase Ventures, Polychain Capital, Dragonfly Capital ve Fenbushi Capital’dan toplam 128 milyon dolar yatırım aldı. Daha fazla bilgi için www.ambergroup.io‘yu ziyaret edin ya da [email protected] adresine e-posta gönderin.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl