Amber Group’un Birleşik Krallık iştirakine FCA’den yetkili temsilci onayı

Sponsorlu

Önde gelen küresel dijital varlık platformu Amber Group, Birleşik Krallık iştiraki olan WhaleFin Technologies Limited’ın ülkenin düzenleyici kurumu FCA’in yetkilendirdiği Strata Global Limited’ın yetkili temsilcisi olarak onaylandığını açıkladı.

FCA onayı, WhaleFin Technologies şirketi ve Strata Global arasında, Amber Group’un Birleşik Krallık pazarına girişini kolaylaştıracak ortaklığın başlangıcı oldu. Amber Group CEO’su Michael Wu, “FCA’den yetkili temsilci olarak onay almak, Birleşik Krallık’ta Amber Group için önemli bir kilometre taşı. Amber Group olarak küresel faaliyet alanımızı genişletirken ve regüle edilmiş ürünlerimizi ve hizmetlerimizi yenilemeye, piyasaya sürmeye devam ederken en yüksek yasal uyumluluk standartlarını karşılamaya kararlıyız.” dedi.

Amber Group, önemli bir potansiyel gördüğü Birleşik Krallık’ta ilk olarak 2021 yılının Eylül ayında varlık göstermeye başlamıştı. Kripto varlık sahipliği konusunda yapılan bir FCA araştırmasına göre ülkede, 2020’deki 1.9 milyona kıyasla şu anda 2.3 milyona yakın kullanıcı bulunuyor. Çalışmada ayrıca, kullanıcıların yarısından fazlasının alternatif olarak veya anım akım yatırımlarla beraber daha fazla kripto varlık yatırımı yapma niyetlerini ifade etmesiyle, kripto varlıkların benimsenmesine yönelik temel bir tutum değişikliği olduğu da ortaya konuldu.

Wu, “Ortağımız Strata Global Limited ile birlikte Birleşik Krallık’a giriş yapmaktan heyecan duyuyoruz. FCA onaylı bir kurumdan beklenen standartları ve güveni korurken Amber Group’un dünyanın önde gelen finans piyasalarından birinde yerini sağlamlaştırmayı dört gözle bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Strata Global’in kurucu ortağı Nick Andrews ise “Amber Group’u kilit önemdeki pazarlardan birinde faaliyet gösterme konusunda desteklemek bizim için son derece heyecan verici. Uzun ve başarılı bir ortaklık için sabırsızlanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

WhaleFin Technologies, FCA’in yetkilendirdiği bir şirketin yetkili temsilcisi olarak Birleşik Krallık’taki kanunlara uygun olarak regüle edilmiş ürün ve hizmet sunabilecek. Ayrıca şirket, bir e-para lisansı almak üzere de FCA’e başvuru yaptı. WhaleFin, bunun yan sıra kurumun Cryptoasset AML/CFT rejimine de kayıt aşamasında. Bu da tamamlandığında şirket, hem kurumsal hem de bireysel müşterilere debit kart, kripto para ve dijital varlık alım satımı gibi geniş bir hizmet yelpazesi sunabilecek.

Son olarak WhaleFin Technologies UK’nin yönetici ortağı olan Olaf Ammermann şu yorumu yaptı:

“Birleşik Krallık’ta tam olarak regüle edilmiş ve yetki almış bir finansal hizmet şirketi olma yolunda sağlam bir adım atıyoruz ve bu amaçla, uzun vadede Birleşik Krallık pazarında ihtiyaçları karşılayan entegre bir dijital finans şirketi oluşturmaya kararlıyız.”

Amber Group hakkında

Amber Group, Asya, Avrupa ve tüm Amerika kıtalarında çalışan lider bir dijital varlık platformudur. Şirket yatırım, finansman ve birçok işlemi kapsayan eksiksiz dijital varlık hizmetleri bütünü sunar. Paradigm, Dragonfly, Pantera, Polychain, Sequoia ve Tiger Global gibi önde gelen şirketler, Amber’in yatırımcıları arasında yer almaktadır.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl