Küresel dijital varlık platformu Amber de iflas mı ediyor?

Önemli kripto para ve dijital platformlardan biri olan Amber Group'un da endüstride yaşanan düşüşlerden dolayı zor durumda olduğu iddia ediliyor. Eylül ayında çalışan sayısında önemli oranda azaltmaya giden şirketin Aralık ayına da işten çıkarma furyasıyla başladığı belirtilirken, Amber ise iflas söylentilerini yalanlayan bir açıklama yaptı.

Singapur’un devlet destekli olmasının yanında en büyük şirketlerinden biri olan Temasek’in yatırımının da olduğu Amber Group için de çanların çaldığı belirtiliyor.

Yüzlerce kişi işten çıkarıldı

Çin ve Uzakdoğu bölgesinden özel haberler veren Wu Blockchain’in haberine göre, şirket Aralık ayında da yüzlerce kişiyi işten çıkardı. Çin’de görev yapan çalışanalrına da ofis yerine evden çalışmaları talimatını veren Amber’in eski bir çalışanına dayandırılan bilgiye göre de bazı ofisler boşaltılmaya başlandı bile…

“6 cüzdanda sadece 9.4 milon dolar kaldı”

Öte yandan zincir üstü analiz platformu Lookonchain de, Twitter hesbaından AMber’in ifls ile karşı karşıya kalmış olabileceği yönünde bir iddiada bulundu. Amber’in 6 Ethereum cüzdanını incelediğini belirten platform, toplam varlık değerinin 9.46 milyon dolar olduğunu ve şirketin son 7 günde 36 milyon BUSD’yi Paxos’a, 10 bin 422 ETH’yi de başka bir adrese transfer ettiğini açıkladı.

ABD doları almak için mi?

Bilindiği üzere, Binance borsasının sabit coin’i olan BUSD’yi Paxos çıkarıyor. Kayıtlı müşteriler şirkete getirdikleri BUSD’ler karşılığında ABD doları alıyorlar. Dolayısıyla Amber’in 36 milyon BUSD’yi Paxos’a gönderme sebebi ABD doları almak olabilir.

Amber’den açıklama: Her şeyi zaman gösterecek

Amber Group’tan yapılan açıklamada ise hem şirketin hem de whaleFin’in normal akışında faaliyetlerine devam ettiği ve bu zorlu şartlardan çıkmak için iş düzeninde bazı değişiklikler yapıldığı kaydedildi ve şu ifadeler kullanıldı:

“Bu zorlu piyasa şartlarında yolumuza devam ederken, ana işimize odaklanmayı ve müşterilerimize en kaliteli ürünlerle hizmet vermeyi sürdüreceğiz. Kripto için hala erken dönemlerdeyiz. Her şeyi zaman gösterecek”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl