Amber Group, krizin ortasında 300 milyon dolarlık yatırım aldı

Geçtiğimiz günlerde üst düzey yöneticilerinin görevlerini bıraktığı, Asya ve Avrupa faaliyetlerinin durdurulduğu Amber, tüm kripto krizinin ortasında 300 milyon dolarlık bir yatırım aldı ve adeta hayata döndü. Şirketin yatırım fonundan gelen desteği borçlarını ödemek için kullanacağı belirtiliyor.

Singapur merkezli Amber Group şirketi, sabah saatlerinde yaptığı açıklamayla milyon dolar topladığı fonlama turunu tamamladığını açıkladı. Şirketin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, C Serisi fonlama turunda en çok yatırımı şirketin risk sermayesi firması olan Fenbushi Capital’ın ABD kolu Fenbushi Capital US olduğu belirtildi.

Vauld CEO’suna milyon dolar ödenecek

Bloomberg’in verdiği bilgiye göre ise gelen yatırımın büyük bölümü iflasın eşiğinde bulunan şirketin borçlarına gidecek. Borç ödenecek şirketlerden birinin de, LUNA krizinden sonra iflas eden kripto kredi platformu Vauld olduğu kaydedildi. Haberde, Amber’in Vauld CEO’su Darshan Bathija’ya milyon dolar borcu olduğu yazıldı.

2022 yılında 3 milyar dolarlık değerlemeye ulaşmayı hedefleyen Amber, yatırım turunun ardından bu konuda ise bir rakam vermdi ancak Bloomberg’e göre şirketin değeri 3 milyar dolardan çok daha az…

10 bin ETH Binance’e gönderildi

Zincir üstü veriler ise Amber’in yatırım açıklamasından sadece yarım saat önce Binance borsasına 10 bin ETH (yaklaşık 12.7 milyon dolar) gönderdiğini işaret ediyor. Firmadan bu konuyla ilgili ise açıklama gelmedi.

Bilindiği üzere Amber, Eylül ayında önemli sayıda çalışanıyla yollarını ayırmış, geçtiğimiz hafta da aynı şekilde ciddi sayıda çalışanını da yine işten çıkarmıştı. Avrupa ve Kuzey-Güney Amerika operasyonlarını da sonlandıran Amber, Asya’ya “çekildiğini” ve ana işine odaklanarak ayı piyasasından daha güçlü çıkmak istediğini açıklamıştı.

Amber ayrıca FTX kriziyle alakalı olarak da, şirketin FTT token ya da Alameda’ya hiçbir yatırımı olmadığını da duyurmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl