Amazon “dijital para ve blok zinciri ürün yöneticisi” arıyor

Geçtiğimiz günlerde kurucusu ve sahibi Jeff Bezos'un uzaya gittiği e-Ticaret ve teknoloji devi Amazon, ödeme sistemlerini yeni çağa entegre etme çalışmalarına devam ediyor. Şirketin web sitesinde, dijital para ve blok zinciri ürün yöneticisi arandığına dair bir iş ilânı bulunuyor.

amazon

Bu sene başında dijital para dönüşümüne Meksika’da başlayan ve Prime müşterilerini sisteme bağlı tutmak amacıyla ‘yeni ödeme ürünü’ projesiyle ilgili iş ilânları yayımlayan Amazon, şimdi de Seattle’da şirketin Ödeme Kabulü ve Deneyimleme Ekibi’nde çalışmak üzere, “Dijital para ve blok zinciri ürün yöneticisi” aramaya başladı.

Şirketin web sitesinde yayınlanan iş ilânında şu ifadeler kullanıldı:

“Amazon’un dijital para ve blok zinciri stratejisiniyle ürün yol haritasını geliştirmek için deneyimli bir ürün lideri aranıyor. Blok zinciri, dağıtık defter, merkez bankası dijital paraları ve kripto paralar konusundaki alan uzmanlığınızı geliştirmenin yanında, genel yol haritasını ve ürün stratejisini belirleme ve yeni yatırım fırsatlarını değerlendirmeniz talep ediliyor”

Şubat ayındaki iş ilânlarının ardından “Amazon Coin” çıkacağı yönünde birçok dedikodunun çıktığı şirketin bu ilânındaki temel kalifikasyonlar bölümünde de şu maddeler yazıldı:

  • Lisans derecesi
  • Ürün veya program yönetimi, ürün pazarlaması, iş geliştirme veya teknoloji alanlarında 10 yıldan fazla deneyim
  • Dijital / Kripto para ekosistemini ve bunlara bağlı olan teknolojileri derinlemesine bilmek
  • Uçtan uca ürün teslimatı konusunda deneyimli olmak
  • Yol haritası stratejisini denetleme konusunda deneyimli olmak
  • Teknik ve teknik olmayan ortaklarla iletişimde mükemmel derecede yazılı ve sözlü diyaloğa sahip olabilmek
En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl