Bitcoin ayıları teslim olmaya yakın mı? 3 analistin Bitcoin yorumu

Bitcoin hakkında görüş bildiren çeşitli analistler, bir numaralı kripto paranın kapitülasyon durumuna yakın olduğunu öne sürdüler.

Bitcoin yine 4,000$ seviyelerinde dolaşıyor. Uzmanlara göre, Bitcoin yükseliş ihtimali ile kapitülasyon durumuna yaklaşıyor.

Bitcoin, geçtiğimiz günlerde kısa süreli ani bir yükseliş yaşayıp 4,400$ seviyelerini gördükten sonra tekrar bir düşüş yaşadı ve 3,900$ seviyelerine kadar sarktı. Şu anda ise 4,200$ seviyelerinde seyrediyor. İngiltere merkezli araştırma firması FX PRO Insights’a göre, bu aşağı yönlü hareket geçici olabilir. Ayrıca, şirket şunları paylaştı:

“Pek çok piyasa katılımcısı iyimser bir yaklaşım benimsemeye karar verdi. BTC’nin 3,500$’lara kadar düşmesi kripto paralar için önemli bir destek noktası oluşturdu. Bu bağlamda, spekülatörler, yakın bir zamanda yeni bir satış dalgasını tetikleyebilecek bu eğilimden kâr sağlayabilirler. Asıl soru şu ki kripto piyasası gerçekten dip noktaya ulaştı mı?”

Kapitülasyon belirtileri Chris Beauchamp gibi uzmanlar tarafından da görülüyor. Online ticaret platformu IG’de analistlik yapan Beauchamp, Bitcoin’in kapitülasyon anına çok yakın olduğunu söylüyor.

Beauchamp’a göre, yatırımcılar piyasaya güvenlerini yitirdiklerinde ve kurtarabildiklerini kurtarıp piyasadan kaçmaya başladıklarında kapitülasyon gerçekleşir.

Bitcoin’i 6,000$ seviyesindeyken elinde bulundurmak isteyen yatırımcıların 4,000$’larda çok keyifsiz olduğunu söyleyen Beauchamp, şu anda yatırımcıların paralarını alıp kaçmayı tercih ettiklerini söylüyor. IG ise Bitcoin’de kısa pozisyonlarda (fiyatın düşeceği tahminiyle satış yapma) %20 oranında bir artış olduğunu bildiriyor.

Piyasa yapıcı B2C2’nin kurucusu Max Boonen de şunları söylüyor:

“Bitcoin Cash çatallanmasının idare şekli piyasayı olumsuz etkiledi. Bu, çok sayıda katılımcıyı piyasaya girmekten kesinlikle vazgeçirecektir. İşlem hacimleri oldukça yüksek. Bu da kripto paralara bir ilgi eksikliğinden ziyade kapitülasyonun bir işareti olabilir.”

Kısa süre önce, Fundstrat Global Advisors’un teknik analisti Rob Sluymer, yeni yukarı yönlü bir hareketin gelebileceğini söylüyor ve şöyle diyor:

“2018’de ortaya çıkan sıçramaların aksine haftalık RSI, Bitcoin’in 2015’in başlarındaki ayı piyasasından beri görülmeyen düşük seviyelerde seyrediyor. Ayrıca BTC, 2018’deki 3 büyük aşağı yönlü harekete tepki olarak uzun vadeli yükseliş eğilimine girmenin erken belirtilerini gösteriyor.”

Haber: CoinGape

→KUZEY KORELİ HACKER’LARIN YENİ HEDEFİ BİREYSEL KRİPTO PARA YATIRIMCILARI

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl