Bitcoin’de 6,000$ kırılımını bilen analistten yeni uyarı

Bitcoin'de 6,000$ kırılımını başarıyla bilen analist Jesse Colombo, şimdi de kripto paranın 2019 yolculuğuna dair yeni uyarılar yaptı.

Daha önce Bitcoin‘in 6,000$’ın altına düşeceğini doğru tahmin eden bir analiste göre, en büyük kripto para boğa koşusunun son kırıntılarını da kaybederek 1,000$’ın altına düşebilir.

MarketWatch’e konuşan RIA Advisors analisti Jesse Colombo, Bitcoin’de üçgen formasyonu oluştuğunu ve bunun aşağı yönlü kırılmasıyla birlikte daha büyük bir hareket gelebileceğini belirtti.

Bahsedilen Bitcoin üçgen formasyonu

Bu hafta Bitcoin’in aniden 4,050$’dan 3,850$’lara düşmesiyle birlikte bu formasyon kırılmış oldu ve piyasadan 8 milyar dolar çekildi. Satışların devam etmesiyle birlikte Bitcoin 3,650$’lara kadar düştü.

 

CoinMarketCap verilerine göre amiral gemisi kripto para şu anda 3,662$ civarında seyrediyor. Son 1 ayı değerlendirdiğimizde yine de %6’lık bir yükselişten söz edebiliriz çünkü Bitcoin 3,200$’lara kadar gerilemişti. Bazıları 3,200$ seviyesini dip olarak görüyor.

Ancak Colombo henüz en kötüsünün gelmediğini düşünüyor. Colombo’ya göre Bitcoin 1,000$’ın altına düşerek 2017’nin bütün kazançlarını sıfırlayabilir. 2017’de Bitcoin 1,000$’ın biraz altındayken 20,000$’a kadar yükselmiş ve tüm zamanların en yüksek fiyatlarını görmüştü.

Geçtiğimiz yıl Bitcoin 6,000$’lara kadar düşmüş ve bazıları bunun düşüş trendinin sonu olduğunu düşünmüştü. Ancak Colombo o sıralarda, satışların devam edeceğini ve bu seviyenin kırılacağını söylemişti. Gerçekten de dediği gibi olmuş ve Bitcoin 6,000$ seviyelerini kırmıştı. Bunun üzerine Colombo yeni dip noktasının birkaç bin dolar olabileceğini belirterek şunları söyledi:

“Bitcoin’de istikrarlı düşüş trendi devam ediyor ve bu noktadan sonra bir kırılma, Bitcoin’i birkaç bin dolarlık seviyelere, hatta 1,000$’ın daha da aşağısına sürükleyebilir.”

MarketWatch Bitcoin’de satış baskısının çok yüksek olduğunu söylerken bazı analistler de tam tersini söylüyor ve Bitcoin’in çok yakında yükseleceğini iddia ediyor. DoubleLine Capital’in CEO’su Jeffrey Gundlach, Bitcoin’de 5,000$’ı işaret etmiş ve %25 gibi bir kazancın muhtemel olduğunu söylemişti.

eToro’nun kıdemli analisti Mati Greenspan ise, son düşüşü normal bir kripto para volatilitesi olarak değerlendirdiğini belirterek Bitcoin’in 3,550$ ve 3,000$ seviyelerinde güçlü desteğe sahip olduğunu ifade etmişti.

Haber: CrptoGlobe

→1 MİLYON DOLARLIK BİTCOİN BAHSİNİN SAHİBİNDEN 2019 ÖNGÖRÜLERİ


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahısların kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun