Analistler uyarıyor: Bitcoin fiyatı dönüm noktasına geliyor

Bitcoin sabah saatleriyle birlikte hafif bir yükseliş göstererek yeniden 28 bin 500 dolar seviyesine çıkarken, analistler ise artık fiyatta kırılma yaşanabilecek bir noktaya gelindiği konusunda uyarıyor.

Sene başından bu yana yüzde 70’e yakın bir yükseliş yaşayan ve özellikle bankacılık krizindeki sağlam duruşuyla gücünü gösteren Bitcoin’de yönün ne tarafa olacağı konusunda tartışmalar sürüyor. Özellikle Fed’in faiz kararına 1 hafta kala uzmanlar fiyatta kırılma noktasının yaklaştığına dair uyarılarda bulundular.

“Önemli nokta 27.500 dolar bölgesi…”

Bloomberg’e konuşan Bespoke Investment Group’tan Paul Hickey, en önemli seviyenin 27.500 dolar olduğunu söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Eğer bu seviye korunamazsa, fiyatta düşüş riski olur. Bitcoin’deki fiyat hareketleri şu anda daha çok, hisse senetleri piyasasından çok S&P 500’de yaşanan değişimlerle orantılı gidiyor”

Kripto veri platformu Kaiko’nun CEO’su Ambre Soubiran ise yine Bloomberg’e verdiği demeçte benzer ifadeler kullandı ve kırılımın gelmekte olduğunu belirtti:

“Hacim, piyasa derinliği ve likiditede azalma görüyoruz. Bu durum piyasanın 2022 öncesi döneme yaklaşamadığını gösteriyor. Bazı yükselişler oluyor ama genel bakışın iyi olması için önce bu 3 unsurun artması gerekir”

Bitcoin’de yükseliş

Öte yandan Bloomberg bu ikiliyle röportaj yaptığı zamanda Bitcoin yaklaşık 27.500 dolar seviyelerinde yer alıyordu ancak son 24 saatte 1000 dolardan fazla yükseliş yaşandı ve en büyük kripto para 28.500 doların da üzerine çıkmayı başardı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl