Analist Peter Brandt: Bitcoin tüm alt’ları “gömüp” tek kral olacak

2023 yılının hemen öncesinde "Yükseliş yaklaşıyor" diyen ve bu gidişatı tahmin eden ünlü analist Peter Brandt şimdi de Bitcoin dominasyonuyla ilgili önemli bir değerlendirmede bulundu.

Twitter’da 700 bine yakın takipçisi olan ve finans alanında yaptığı tahminlerle bilinen Peter Brandt son olarak Bitcoin dominasyonuna vurgu yaptı.

“Tüm alt’ları gömecek”

Bitcoin’in dominans grafiğinde, 24 aylık süreçte genellikle fiyatların aşağı yönlü bir trendden yukarı yönlü bir trende geçiş yaptığını gösteren dikdörtgen formasyonu oluştuğunu belirten Brandt şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’de dominasyon grafiği 24 aylık süreçte hem aşağı hem yukarı yönlü önemli sınırlara sahip bir dikdörtgen formasyonu oluşturdu. Burada yaşanacak önemli bir kırılma çok büyük etkiye sahip olacaktır. Benim fikrim, Bitcoin, kendisini taklit eden tüm coin’leri gömecek ve tek kral konumuna yükselecektir”

Alt’lar yerinde sayıyor!

Bilindiği üzere Bitcoin, sene başından bu yana %80 civarında sert bir yükseliş kaydetti. Bu durum, altcoin’lerin BTC paritesinde erimesine yol açtı. Altcoin’ler ayrıca dolar paritesinde çok fazla yükseliş de kaydetmedi ve hatta Bitcoin’de yaşanan fiyat düşüşlerinde de sert değer kayıpları gördüler.

Şu anda yaklaşık %48.3 seviyesinde olan Bitcoin dominasyonunun daha da artması durumunda, altcoin’lerdeki erimelerin şiddeti de yükselebilir.

Bilindiği üzere diktörtgen formasyonu genelde, bir yükseliş trendinde önce fiyatların bir süre boyunca yatay olarak hareket etmesiyle oluşur. Fiyatlar belli bir süre boyunca üst ve alt sınırları belirleyen çizgiler arasında gidip gelir, daha sonra ise yukarı doğru keskin bir şekilde kırılır ve yükseliş trendi başlar.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl