Analist Stockton’a göre Bitcoin’de 43 bin dolar, 51 bin dolar yolunu açacak

Uzun süre 30 bin dolar seviyesinde direnmeyi başaran Bitcoin, son birkaç günde 40 bin doları aşmayı başardı ve 50 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıktı. Yükselişi yorumlayan Fairlead Strategies şirketi kurucusu ve analist Katie Stockton'a göre ise 51 bin dolar seviyesi çok uzak değil.

Küresel finans piyasaları araştırma şirketi Fairlead Strategies kurucusu ve analist Katie Stockton, Bitcoin‘in 43 bin dolar direncini aşması durumunda 51 bin dolar yolunun net şekilde açılacağını düşündüğünü söyledi.

“BTC ve ETH’in, MA 50’yi aşması çok önemli”

Stockton, en büyük kripto paranın 44600 dolar seviyesinde bir dirençle karşılaşabileceğini, bu rakamın zaten 200 günlük hareketli ortalamanın bulunduğu yer olduğunu belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin uzun vadeli yükseliş trendinde, 30 bin dolar desteğinde tutunmayı başardı. Ancak bundan da önemlisi, hem Bitcoin hem de Ethereum 50 günlük hareketli ortalamalarını aşmayı başardılar ve bu da kısa vadede pozitif bir momentum yaratıyor”

Yeniden toparlanıp 40 bin doları aşmayı başardı

Son birkaç günde sert hareketler yapmaya başlayan en büyük kripto para, geçtiğimiz günlerde çıkan “Amazon, 2021 sonunda Bitcoin kabul etmeye başlayacak” haberiyle 40 bin doların üzerine çıkmıştı. Şirketin bu haberi resmen yalanlamasının ardından ise BTC 37 bin dolara geri çekilmişti. Bu düşüşe rağmen Bitcoin, son 1-2 günde birkaç kez daha 40 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı, hatta bugün öğle saatlerinde 40300 doları da gördü.

Daha önce de birçok kez Bitcoin’in savunuculuğunu yapan Stockton, oluşan ‘death cross’ların kimseyi yanıltmaması gerektiğini, bu oluşumun bazen düşüşlerin en alt seviyelerinde de meydana gelebileceğini belirtmişti. Bazı analistler ‘death cross’ oluşumundan ötürü en büyük kripto paranın düşme ihtimalinin olduğunu belirtiyorlardı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl