Analistler Bitcoin yükselişini yorumladı: 45 bin dolar savaşı

Bitcoin'in TSİ ile Pazar sabahı adeta atağa kalkması ve son günlerdeki yükselişini 45 bin doların üzerine çıkarak taçlandırması en büyük kripto paranın yatırımcılarının yüzünü güldürürken, bu rakamdan ise sert satış hareketi geldi. Uzmanlar ise 45 bin dolar seviyesinin kritik bir rol oynayacağını düşünüyor.

bitcoin

Dün sabah 45300 dolar seviyesine kadar çıkan ve buradan bir miktar satışla karşılaşan Bitcoin, 18 Mayıs’tan itibaren en yüksek noktasına ulaştı. Çok ciddi volatilite içine giren en büyük kripto para gün içinde sert düşüş ve çıkışlarla yatırımcısına hareketli saatler yaşattı.

Saatler içinde bin ilâ 2 bin dolar arasında iniş ve çıkışlar sergileyen Bitcoin’in bu gidişatını yorumlayan analistler, en büyük kripto paranın bu yükselişiyle 45 bin dolar seviyesindeki direnci test etmeye çalıştığını belirtiyorlar.

“45 bin dolar savaşı”

Çoklu strateji fonu Banz Capital’in kurucusu ve CEO’su olan John Iadeluca’ya göre, 45 bin dolar seviyesinde adeta bir savaş yaşanıyor:

“45 bin doların üzerine çıkılmasının ardından hemen ağır bir satış dalgası geldi. Ancak Bitcoin pes etmiş gibi görünmüyor. Sürekli 45 bin seviyesini test ederek bu bölge için savaş veriyor”

42 bin 500’ün üzerinde kapanışlar önemli

Hatırlanacağı üzere yorumlarıyla kripto para dünyasının bilinen isimlerinden olan Fairlead Strategies kurucusu Katie Stockton da kısa süre önce yaptığı yorumda, Bitcoin’in Mayıs ayından bu yana dolaştığı 30 bin ilâ 42 bin dolar seviyesinin dışına çıkması için 42,465 dolar seviyesinin üzerinde üst üste kapanışlar yapması gerektiğini söylemişti.

“45 bin aşılırsa 50 bin yolu açılacak”

Iadeluca’ya göre de, bu seviyeler gidişatı belirleyecek:

“45 bin dolar engelinin aşılması 50 bin yolunu açacak. Ancak düşüş gelirse önce 43 bin, daha sonra da 42 bin dolar seviyeleri direnç noktası olacak”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl