Ünlü geliştirici Andre Cronje: Ben Fantom’u hiç bırakmadım ki!

Yearn Finance ve Fantom’daki çalışmalarıyla bilinen ve geçtiğimiz sene mart ayında kriptoyu tamamen bıraktığını açıklayan Andre Cronje katıldığı bir podcast'te şaşırtıcı açıklamalar yaptı.

Merkeziyetsiz finans alanındaki geliştirmeleriyle bilinen ünlü isimlerden biri olan Andre Cronje katıldığı bir podcast’te Fantom’a geri dönüşüyle ilgili sorulan bir soruya “Ben hiçbir zaman bırakmadım ki” diye cevap verdi.

Cronje geçtiğimiz sene mart ayında, yazılımcı arkadaşı Anton Nell ile birlikte kriptoyu bıraktığını açıklamıştı. Aslında Cronje bu konuda sessiz kalmış, onun yerine açıklamayı Nell yapmıştı.

The Block’un podcast’ine katılan Cronje, kendisine sorulan “Kasım ayında geri gelme düşüncen vardı…?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Ben Fantom’u hiçbir zaman bırakmadım ki… Sadece dışardan öyle görünüyordu. Kendimi uzak tuttum. Bir dönem çok fazla olumsuz baskı almıştım. Kaçmak istedim. 2019’dan bu yana Fantom Vakfı’nda çalışıyorum. Hep oradaydım. Herkese sorabilirsiniz. Çalıştığımı, her gün orada olduğumu görüyorlardı. Hep çalışıyordum”

Cronje’nin Fantom’u bıraktığı iddiaları üzerine hem FTM hem de YFI’da çok ciddi fiyat düşüşleri yaşanmış ancak daha sonra iki kripto para da toparlanmıştı.

“Beni ikna ettiler”

Yine de geri dönüşüyle ilgili bir açıklama yapmak zorunda hissettiğini belirten Cronje şunları söyledi:

“Projeden uzaklaşmam aslında hiçbir şeye zarar vermedi. Bu konuda da eleştiri aldım. Belki repütasyona zarar gelmiş olabilir. Fantom Vakfı CEO’su Michael Kong, benim herkese açık şekilde geri döndüğümü söylemem konusunda ikna etti. Ve sonunda birkaç aylık yıpranmanın ardından pes ettim. Geri döndüm. Yine tüm bu yaşananlara bir bırakıp geri dönme diyemeyiz”

 

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl