Andrew Tate için iddianame yazıldı: 21 Bitcoin’e el konulma talebi

Özellikle 2022 yılında sosyal mecralarda en çok konuşulan isim olan Andrew Tate ile kardeşi Tristan Tate için Romanyalı savcılardan tecavüz ve insan kaçakçılığı suçlamaları geldi ve resmi iddianame yazıldı. Tate kardeşlerin varlıklarına da el konulması isteniyor.

Romanya’da 3 ay cezaevinde kaldıktan sonra ev hapsine geçen Andrew Tate ve kardeşi Tristan Tate için savcılardan sonunda resmi iddianame geldi. Romanya Organize Suç ve Terörle Mücadele Dairesi, Tate kardeşleri tecavüz ve insan kaçakçılığıyla suçluyor.

Savcıların yazdığı iddianamede birçok suçlamada bulunulurken, ikilinin mal varlığına da el konulması isteniyor. Varlıkların içinde 21 Bitcoin, 15 emlak, 15 lüks araba ve 14 lüks saat bulunuyor.

Suçlamaları reddetti

Tate son dönemde BBC başta olmak üzere birçok büyük kuruma ev hapsinde olduğu villasında röportaj vermiş ve suçlamaların hiçbirinin gerçek olmadığını söylemişti. Sosyal medyada en çok tartışılan ve tanınan kişilerden olan Tate, genelde feministler ve kadınlara karşı açıklamalarıyla biliniyor ancak “kadın düşmanı” olduğu iddialarını reddediyor.

Geçen sene aralık ayında tutuklanan ve daha sonra mart ayında ev hapsine geçen Tate kardeşler, ABD ve Batı Avrupa kültürünü ciddi şekilde eleştirerek ün kazanmışlardı. Tate kardeşler geçtiğimiz sene de müslüman olmuşlardı.

“Evlenme vaadinde bulundular”

İddianamede Tate kardeşler gibi onların yanında bulunan iki kişi de suçlanıyor. Grubun, kadınları evlilik ve “mutlu yaşam” vaadiyle kandırdıkları ve seks işçisi olarak çalıştırdıkları iddia ediliyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl