Android telefonunda Bitcoin cüzdanı kullananlar tehlike altında

Android sistemlerinde kurulu olan dijital para birimi cüzdanları, sistemdeki MediaProjection servisinin kullanıcıların ekran görüntüsünün alınmasına ve ses-müzik içeriğinin kaydedilmesine olanak tanıyan yeni bir güvenlik açığı nedeniyle hacker’ların hedefi haline geldi. Hata; Lollipop, Marshmallow ve Nougat platformlarını etkilediğinden tüm Android kullanıcılarının dörtte birinden fazlası risk altında. Google, Lollipop 5.0 sürümünü piyasa sürmesiyle kazara risk oluşturdu. Bu sürümden önce MediaProjection işlevi, sadece sistem düzeyindeki uygulamalarda kullanılabiliyordu. Lollipop 5.0’dan sonra çıkarılan tüm yeni sistemler, bu tür saldırılara karşı savunmasız durumda. Hacker’lar, ekran görüntüsünü...

Android sistemlerinde kurulu olan dijital para birimi cüzdanları, sistemdeki MediaProjection servisinin kullanıcıların ekran görüntüsünün alınmasına ve ses-müzik içeriğinin kaydedilmesine olanak tanıyan yeni bir güvenlik açığı nedeniyle hacker’ların hedefi haline geldi.

Hata; Lollipop, Marshmallow ve Nougat platformlarını etkilediğinden tüm Android kullanıcılarının dörtte birinden fazlası risk altında.

Google, Lollipop 5.0 sürümünü piyasa sürmesiyle kazara risk oluşturdu. Bu sürümden önce MediaProjection işlevi, sadece sistem düzeyindeki uygulamalarda kullanılabiliyordu. Lollipop 5.0’dan sonra çıkarılan tüm yeni sistemler, bu tür saldırılara karşı savunmasız durumda.

Hacker’lar, ekran görüntüsünü kaydetmeyi denediğinde kullanıcıyı bilgilendiren bir popup görünür. Ancak hacker’lar popup’ı ikinci bir popup ile kapatabiliyorlar.

Google Oreo’ya yükseltin

Google, Oreo (8.0) sürümünde bir düzeltme paketi sundu ancak önceki tüm sürümler risk taşıyor. Oreo sürümünden eski olan herhangi bir Android sürümü kullanan kişiler, eğer telefonunda bir dijital para cüzdanı kullanıyorsa hack’lenme ile karşı karşıya kalabilir. Cüzdanınızı korumanız için Android sürümünüzü Oreo’ya yükseltmenizi öneriyoruz.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl