Animoca Brands’den metaverse yatırımları için 2 milyar dolarlık fon

Dünyaca ünlü oyun geliştiricisi şirket Animoca Brands metaverse şirketlerine yatırım yapma amacıyla 2 milyar dolarlık fon oluşturmayı plânlıyor.

Web3 ve metaverse konusunda önemli yatırımlar yapan ve Sandbox gibi bilinen bir projenin de en büyük hissedarı olan Animoca Brands şirketi, metaverse firmalarına yatırım yapma amacıyla 2 milyar dolar değerde bir fon oluşturuyor. Animoca Capital adını alacak olan fonun ilk yatırımını 2023’te yapması bekleniyor.

Animoca Brands kurucu ortağı Yat Siu, fon ile ilgili yaptığı açıklamada, “Fonun öncelikli amacı ekosistemi geliştirmek ve yatırımcıların Web3’e dahil olmaları için daha fazla fırsat yaratmak. Yatırımcılar artık orta ve büyük seviyedeki şirketlere daha direkt yatırım yapma fırsatı arıyorlar. İşte fonun rolü bu olacak” dedi.

Web3 ve metaverse yatırımları devam ediyor

Özellikle oyun konusundaki yatırımları ve geliştirmeleriyle bilinen Animoca şirketi, Sandbox başta olmak üzere birçok kripto projesine de önemli destek sağlıyor. Sadece 2022’nin ilk yarısında 60 şirkete yatırım yapan firmanın bu anlamdaki toplam yatırım sayısı ise 340.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl