Ankara, Kripto Varlık Yasa Tasarısı Çalıştayına ev sahipliği yapacak

Kripto paralarla ilgili düzenleme çalışmaları devam ederken Ankara’da alanında uzman kişilerin görüş ve önerilerini paylaşacağı bir “Kripto Varlık Yasa Tasarısı Çalıştayı” düzenlenecek. 11 Şubat 2022’de gerçekleşecek ve sonucunda bir raporun ortaya konacağı çalıştay, Kripto Varlık Yasa Tasarısı Platformu tarafından organize ediliyor.

Kripto Varlık Yasa Tasarısı Platformu, TBMM ve Hazine Bakanlığı’na kabul edilen ve Türkiye’de Blockchain sektörüne emek sarf eden, aralarında ekonomistlerin, hukukçuların, akademisyenlerin ve teknoloji alanında çalışan uzmanların ve ilgili sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin yer aldığı bir sivil insiyatif oluşumu.

Kapsamlı çalıştayda, kamu personelleri ve ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri de yer alacak. Çalıştaydaki gruplar, öncelikle grup çalışmaları gerçekleştirecek, ardından da kendilerine ayrılan süreler içerisinde sunum yapacaklar.

Sektör ve ülke menfaatlerini karşılayan yasal altyapının ilk adımları atılacak

Kripto Varlık Yasa Tasarısı Platformu, sektör ve ülke menfaatleri doğrultusunda akademik olarak denetlenmiş, bilimsel ihtiyaçları karşılayan, hukuksal açıdan her aktöre güvenli bir yasal altyapının ilk adımlarının atılacağı bir çalıştay süreci ile kanun yapıcılara bu konuda destek olmayı amaçladıklarını belirtiyor. Platform katılımcıları, uzun bir süredir çeşitli mecralarda Kripto Varlık Yasa Tasarısı hakkında görüşlerini paylaşıyorlar.

Çalıştayda bulunacak konuşmacılar arasında Erkan Öz, Ahmet Usta, Öğr. Gör. İsmail Hakkı Polat, Öğr. Gör. Tansel Kaya, Devrim Danyal, Öğr. Gör. Nurullah Mahmut Dündar, Kamile Uray, Volkan Korkmaz, Cem Yılmaz, Prof. Dr. Ümmühan Aslan, Av. Sima Baktaş, Doç. Dr. Pınar Çağlayan Aksoy, Burcu Atalay, Av. Elçin Karatay, Av. Oğuz Evren Kılıç ve birçok değerli isim bulunacak.

Ayrıca çalıştay, WEB3 Teknoloji Derneği, Global Bilişim Derneği (BİDER), Blokzincir ve Kripto Varlık Derneği, CryptoWomen Turkey, Blockchaın Insiyatifi (BCI), Istanbul Blokzincir Kadınları Derneği gibi bu alanda aktif çalışan sivil toplum kuruluşlarının desteği ve katılımıyla gerçekleşecek.

Çalıştay, Grand Ankara Hotel’de 11 Şubat 2022 tarihinde saat 09.00 – 19.00 saatleri arasında yapılacak.

Program detayları ve akış için: https://www.kriptovarlikyasasi.org/

Kamuoyu görüşlerine de yer verilecek

Kamuoyu görüşlerine de önem veren platform, bu görüşlere raporda da yer verecek. Yeni yasa tasarısı için görüşlerini iletmek isteyenler bu linkteki formu kullanabilirler.

İletişim için: [email protected]

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl