Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Fon yöneticisi Scaramucci’den Bitcoin tahmini: 2025’te 1 milyar kullanıcı

Yönetimi altında 7,5 milyar dolarlık fon bulunan Sky Bridge Capital yatırım firmasının kurucusu olan Anthony Scaramucci, Bitcoin'in altının yerini almaya başladığını belirtti. Bir sonraki jenerasyonun altın yerine Bitcoin alacağını beliren Scaramucci, "2025 yılında 1 milyar kadar Bitcoin kullanıcısı olmasını bekliyoruz." dedi.

scaramucci

Sky Bridge Capital’ın kurucusu Anthony Scaramucci Amerikan CNBC Televizyonu’nda katıldığı programda Bitcoin’deki gidişatı ve son dönemde artan volatiliteyi değerlendirdi:

‘Yatırımcılar volatiliteyi kabul etmek zorunda kalacaklar’

“Son düşüşlere rağmen Bitcoin’in sene başındaki seviyesinden hala yüksek olduğunu belirtmemiz gerek. Bence şu ana kadar iyi bir performans sergiledi. Bitcoin’de adaptasyon arttıkça yatırımcılar da volatiliteyi bir yerden sonra kabul etmek zorunda kalacaklar.”

‘Bir sonraki jenerasyon Bitcoin alacak’

Skybridge Capital’in 500 milyon dolarlık Bitcoin yatırımı olduğunu belirten Scaramucci, bir sonraki jenerasyonun da altın yerine Bitcoin alacağını söyledi:

“Bitcoin hala erken benimsenme seviyesinde. Sadece bu sene, 31 Mayıs itibariyle FED’in bastığı para miktarı 460 milyar dolar. Bu yüzden volatiliteye rağmen bence hala erken seviyedeyiz ve adaptasyon artacak diye düşünüyorum. Benim çocuklarım da dahil olmak üzere, bir sonraki jenerasyonun Bitcoin alacağını düşünüyorum. Bizim de şirket olarak 500 milyon dolarlık Bitcoin yatırımımız var”

‘2025 yılında 1 milyar Bitcoin kullanıcısı bekliyoruz’

Bugün değerli olan Amazon hisselerinin 1997’den bu yana 8 defa yüzde 50’lik düşüş yaşadığını söyleyen başarılı iş adamı, 2025 yılında 1 milyar Bitcoin kullanıcısı beklediklerini ifade etti:

“Eğer 1997’deki 10 bin dolarlık Amazon hissenizi bugün tutsaydınız bugün 24 milyon dolarınız olurdu. Ancak o dönemden bu yana bu hissenin 8 defan yüzde 50’lik düşüş yaşadığını da bilmeniz lazım. 1900’lerde insanlar telefona adapte oldular ve satın almaya başladılar. Birbirleriyle bu şekilde bağlantı kurdular. Ben Bitcoin’i buna benzetiyorum. SkyBridge araştırma departmmanına göre 2025 yılında 1 milyar kadar Bitcoin kullanıcısı olmasını bekliyoruz. O yüzden, uzun vade hikayesine inanıyorsanız, bugünkü volatiliteyi de kabul etmeniz gerekecektir.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl