Andreas Antonopoulos’a 3 günde 2.5 milyon Dolar bağış yağdı!

Yıllardır yaptığı yayınlar, yazdığı kitaplar ve videolarıyla birçok insanın Bitcoin ve Blockchain sistemini anlamalarına, dijital para birimlerine yatırım yaparak servetlerini katlamalarına aracı olan Andreas Antonopoulos’a 3 günde 2.5 milyon Dolar bağış yağdı. Olaylar şöyle gelişti: @Xentagz adlı Twitter hesabı, Antonopoulos’un Patreon hesabını paylaşarak takipçilerini bağış yapmaya çağırdı. @Xentagz’in bu çağrısına bir başka Twitter kullanıcısı, “O bir multimilyoner değil mi? Bu durumda paraya ihtiyacı var mı? Niçin küçük bir içerik yaratıcısını desteklemek yerine onu destekleyelim?” yanıtını verdi. Bu noktada devreye giren...

Yıllardır yaptığı yayınlar, yazdığı kitaplar ve videolarıyla birçok insanın Bitcoin ve Blockchain sistemini anlamalarına, dijital para birimlerine yatırım yaparak servetlerini katlamalarına aracı olan Andreas Antonopoulos’a 3 günde 2.5 milyon Dolar bağış yağdı.

Olaylar şöyle gelişti:

@Xentagz adlı Twitter hesabı, Antonopoulos’un Patreon hesabını paylaşarak takipçilerini bağış yapmaya çağırdı.

@Xentagz’in bu çağrısına bir başka Twitter kullanıcısı, “O bir multimilyoner değil mi? Bu durumda paraya ihtiyacı var mı? Niçin küçük bir içerik yaratıcısını desteklemek yerine onu destekleyelim?” yanıtını verdi.

Bu noktada devreye giren Antonopoulos’un yanıtı da “Ben bir Bitcoin milyoneri değilim. Borçlarımı ödeyebilmek için 2 yıl ücretsiz çalıştım ve yatırım yapamadım. Kısa bir süre önce borçlarımı bitirdim. Patreon’daki destekçilerimin çoğu ayda 5$ ödeyerek bağımsız bir şekilde çalışmamı mümkün kılıyor.” şeklinde oldu.

Antonopoulos’un bu tweet’inin ardından Roger Ver, onu alaya alan bir dil ile kişisel Twitter hesabından, “Andreas Bitcoin konusundaki en iyi konuşmacılardan biridir ancak 2012’de Bitcoin’de 300$ olsa bile yatırım yapsaydı bugün milyoner olurdu.” ifadelerini kullandı.

Antonopoulos, bu kez Roger Ver’e, “Yatırım yaptım Roger ama 2013’te kiramı ödemek için sattım. İki yıl boyunca ücretsiz çalıştığımdan harcayabilecek ve yatırım yapabilecek bir gelirim olmadı. Daha çok borç almalıydım ancak bu aileme karşı sorumsuzca bir davranış olurdu.” cevabını verdi.

İşte her şey bu Tweet’ten sonra başladı. Dünyanın dört bir yanından Bitcoin yatırımcıları, Antonopoulos’un Bitcoin cüzdanına bağış yağdırdı. Bir kişi yaklaşık 600 bin Dolar değerinde 37 Bitcoin bağışladı. Bir başkası 660 milyon Dolar’lık bir bağışta bulundu ve Antonopoulos, 3 günün sonunda 2.5 milyon Dolar’lık servet sahibi oldu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl