Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ronnie Moas: Bitcoin, 5 yıl içinde Apple’ı geride bırakabilir

Standpoint Research’ün kurucusu, yöneticisi ve oldukça başarılı bir Bitcoin tahmincisi olan Ronnie Moas, Bitcoin’in beş yıl içerisinde 800 milyar Dolar’a ulaşma potansiyeli taşıması nedeniyle ciddiye alınması gerektiğini söyledi -Dev teknoloji firması Apple’ın değerini yaklayacak. Moas, Temmuz ayında yaptığı bir tahminde Bitcoin’in 5000$’ın üzerine çıkacağını ifade etmişti. Ayrıca Moas, yıl sonuna kadar ise 7500$’a ulaşacağını öngörüyor. Daha da ileride ise -3 yıl içinde- 20.000$ olacağını söylüyor. Moas, şimdi ise Bitcoin’in toplam piyasa değerinin beş yıl içerisinde Apple’ı geride bırakabileceğini belirtiyor. ‘Ciddiye...

Standpoint Research’ün kurucusu, yöneticisi ve oldukça başarılı bir Bitcoin tahmincisi olan Ronnie Moas, Bitcoin’in beş yıl içerisinde 800 milyar Dolar’a ulaşma potansiyeli taşıması nedeniyle ciddiye alınması gerektiğini söyledi -Dev teknoloji firması Apple’ın değerini yaklayacak.

Moas, Temmuz ayında yaptığı bir tahminde Bitcoin’in 5000$’ın üzerine çıkacağını ifade etmişti. Ayrıca Moas, yıl sonuna kadar ise 7500$’a ulaşacağını öngörüyor. Daha da ileride ise -3 yıl içinde- 20.000$ olacağını söylüyor.

Moas, şimdi ise Bitcoin’in toplam piyasa değerinin beş yıl içerisinde Apple’ı geride bırakabileceğini belirtiyor.‘Ciddiye alınmalı’

Geleneksel finans sistemlerinin baş aktörleri sık sık Bitcoin’in ciddiye alınmaması gerektiğini belirtiyor. Ancak Moas, bunun aksine Bitcoin’in ciddiye alınması gerektiğini söyledi.

Moas’ın sözleri şöyleydi:

“İnsanlar bunu ciddiye almalı, çünkü bugün Bitcoin, Goldman Sachs’ı yakaladı. Beş yıl içinde 800 milyar Dolar’lık bir pazar payı olan Apple’ı yakalayacak.”

Coinmarketcap.com’un verilerine göre Bitcoin’in piyasa değeri şu anda yaklaşık olarak 96 milyar Dolar. Bu arada Thomson Reuters tarafından verilen bilgiye göre ise Goldman Sachs 94 milyar, Apple ise 807 milyar Dolar’a çıktı.

Bitcoin yükselişini sürdürdükçe geleneksel finans piyasasından menfaat sağlayan insanlardan giderek daha fazla tepki çekiyor.

BlackRock CEO’su Larry Fink, daha önce kripto para birimlerini para aklamanın bir yolu olarak nitelendirirken JPMorgan’ın CEO’su Jamie Dimon ise “Bunu satın alacak kadar aptal olduğunuza karar verdiyeseniz bir gunun bunun bedelini de ağır ödersiniz.” dedi.

Suudi milyarderi Prens Alwaleed bin Talal ise Bitcoin’i Enron’a benzetti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl