Apple CEO’su Tim Cook, kripto para yatırımı olduğunu açıkladı

Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların ciddi şekilde yükseldiği bir dönemde çok önemli bir işadamından çok önemli açıklamalar geldi. Apple CEO'su Tim Cook, bir süredir kripto paralarla ilgilendiğini ve bazılarına da yatırım yaptığını belirtirken, "Çeşitlendirilmiş bir portföy için kripto para sahibi olmak bence mantıklı" dedi.

Birçok finansal uzman ve ekonomistin bir araya geldiği Dealbook Konefransı’na dünyanın en değerli şirketi olarak görülen Apple’ın CEO’su Tim Cook’un açıklamaları damga vurdu.

Amerikan medyasının önemli kuruluşlarından biri olan CNBC’nin kıdemli gazetecisi Andrew Ross Sorkin’in sorularını yanıtlayan Cook, kripto para yatırımlarının olduğunu söyledi:

“Hiçbir yatırım tavsiyesi vermek istemiyorum ancak çeşitlendirilmiş bir portföy için kripto para yatırımı yapmak mantıklı. Bir süredir bu alanı araştırıyordum”

Apple’ın kripto para yatırımı olasılığını reddetti

Apple’ın kripto para yatırımı yapıp yapmayacağı konusunda da konuşan Cook, böyle bir olasılığın olmadığını belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Kendi paramı yatırmak istemediğimden değil ama Apple hissesi alanların, kripto para yatırımı için bu hisseleri aldığını düşünmüyorum. Şirket olarak kripto para teknolojisini de araştırıyoruz ancak bu konuda bir acelemiz yok”

Bilindiği üzere Apple’ın herhangi bir kripto para alımı ya da yatırımı bulunmuyor. App Store’da kripto para cüzdan ve uygulamalarına izin veren Apple, madencilik programlarını ise yasaklamış durumda…

Michael Saylor’dan Apple yorumu

Bitcoin’e olan güvenini her defasında yineleyen ve CEO’su olduğu MicroStrategy şirketinin 100 binden fazla Bitcoin sahibi olmasını sağlayan Michael Saylor da, Cook’un açıklamalarına kayıtsız kalmadı. Twitter’dan değerlendirmede bulunan Saylor şu ifadeleri kullandı:

“Eğer Apple, iPhone’a Bitcoin desteği eklemiş ve varlıklarını bir Bitcoin standardına dönüştürmüş olsaydı, hissedarlarının en az bir trilyon doları olurdu.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl