Apple, kripto oyunu Axie Infinity’yi App Store’a dahil etti

Özellikle pandemi döneminde Uzakdoğu'da milyonların oynadığı bir oyuna dönüşen Axie Infinity artık App Store'lardan da indirilebilecek. Apple, ilk etapta oyunu Latin Amerika ile Güney Asya'da belli sayıdaki ülkedeki kullanıcılarına açtı.

Axie Infinity oyununun yaratıcısı Sky Mavis şirketi, “play-to-earn” kripto oyununun artık Apple App Store’larda yer alacağını açıkladı.

Sky Mavis şirketi geçen sene oyunun son versiyonu olan ‘Axie Infinity: Origins’i duyurmuştu. Son versiyon da App Store’larda yer alabilecek. Oyun şimdilik sadece Latin Amerika ve Güney Asya’nın belli ülkelerindeki Apple kullanıcılarına açıldı.

Web3 adaptasyonu için büyük adım

Dünyanın en büyük ilk 3 şirketinden biri olarak görülen Apple’ın, Axie Infinity’nin önünü açması, Web3 dünyası için çok önemli bir kilometre taşını ifade ediyor.

Sky Mavis kurucu ortağı olan Jeffrey Zirlin, IOS desteği sayesinde artık dünya çapında çok daha önemli veriler elde edebileceklerini ve bunun kendilerine gelişmek için yardım edeceğini söyledi.

Zirlin ayrıca ileriki dönemde Apple’ın uygulama içi NFT alımlarını ve üçüncü taraf pazar yerleri desteğini sağlamasını da umduğunu belirtti. Kurucu ortak ayrıca, Axie Infinity’nin şu anda ana akım medya ve kişiler arasında açık ara en çok bilinen Web3 oyunu olduğunu da sözlerine ekledi.

Oyun şu anda Arjantin, Kolombiya, Peru, Meksika, Venezuela, Malezya ve Vietnam’daki Apple kullanıcıları tarafından telefonlarına veya diğer Apple mobil cihazlara indirilebiliyor.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz sene mart ayında Axie Infinity’nin Ronin köprüsü hack’lenmiş ve 600 milyon dolardan fazla değerde kripto para çalınmıştı. Hack olayının arkasında Kuzey Kore’ye bağlı olduğu iddia edilen Lazarus grubunun olduğu ifade ediliyordu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl