Apple’dan kripto para uygulamaları için sıkı tedbirler

Amerikan teknoloji devi Apple, App Store'daki kripto para uygulamaları konusunda daha sıkı tedbirler aldığı yeni kurallar getirdi.

Amerikan teknoloji devi Apple, App Store’daki kripto para uygulamaları konusunda daha sıkı tedbirler aldığı yeni kurallar getirdi.

Kriptoyla ilgili göreceli olarak sert bir tutum sergilediği bilinen şirket, artık uygulama mağazasından kripto para madenciliğini kolaylaştıran tüm uygulamaları açıkça yasaklıyor.

Yeni yönergeler, kripto para uygulamaları ile ilgili aşağıdaki gereksinimleri kapsıyor:

Cüzdanlar: Geliştiriciler bir kuruluşun parçası olarak kayıtlı oldukları sürece kabul edilir.

Madencilik: Bulut tabanlı olmadığı sürece madencilik kabul edilmez.

Borsalar: Uygulamalar onaylanmış borsalar ile ilgili işlemleri kolaylaştırabilirler.

ICO’lar: ICO’ları kolaylaştıran veya kripto para cinsinden işlem yapan uygulamalar onaylanmış finans kurumlarından gelmeli ve geçerli tüm yasalara uymalılar.

Ödemeler: Uygulamalar, kripto para birimindeki ödemeleri belirli görevleri tamamlamak için ödül veya teşvik olarak kolaylaştıramaz.

Bu yeni yönergeler, borsaların daha fazla mobil ödeme, ticaret ve cüzdan hizmetlerine olan talebi karşılamak için mobil uygulama hizmetlerini geliştirmeye büyük kaynak aktardığı bir zamanda ortaya çıktı.

Apple, kripto ile ilgili olarak rakibi Google’dan daha katı bir duruş aldı. Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca Apple, çeşitli işletmelerden, uygulamalarında kripto para kabul etmelerini durdurmalarını istemişti ve birkaç yıl önce Coinbase’i uygulama mağazasından geçici olarak çıkarmıştı.

→ BITCOIN’DE DÜŞÜŞ EĞİLİMİ NE ZAMAN SON BULACAK?

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl