USDC ihraççısı Circle, Apple Pay anlaşmasını açıkladı

En büyük ikinci sabit coin konumundaki USDC'nin ihraççısı şirket Circle, Apple şirketiyle ödeme anlaşması yaptı. Yeni entegrasyonla birlikte Apple Pay işletmeleri USDC ile ödeme kabul edebilecek ve müşteriler de aynı şekilde ödeme yapabilecek.

USDC ihraççısı Circle şirketi, Apple Pay ile müşterilerinin USDC ile ödeme yapmasına ve almasına olanak tanıyan yeni bir entegrasyonu duyurdu. Yapılan açıklamada anlaşmanın, ticari işlemleri artırması ve ödemeleri daha hızlı, daha kolay ve daha güvenli hale getirmesi için yapıldığı belirtildi.

Açıklamada kullanıcıların bu hizmetten yararlanmaları için uzun ve detaylı formlar doldurmak zorunda kalmayacakları, aynı zamanda Safari browser ya da iPhone, Apple Watch, iPad ve diğer desteklenen uygulamalarla ödemelerin gerçekleştirilebileceği yazıldı.

Ortaklık, kripto para ödemeleri kabul eden işletmeler için de olumlu yönlere sahip. Bu işletmeler artık kripto para kullanmayan müşterilerden de sorunsuz ve hızlı şekilde ödeme alabilecek ve ödeme anında USDC’ye çevrilebilecek.

Circle ayrıca bu ortaklığın, NFT pazaryerleri, kripto tabanlı oyun firmaları, kripto para borsaları ve cüzdan geliştiricisi şirketlerin işlerini büyütmesi için de nemli bir adım olduğunu belirtti.

Circle’ın ApplePay dışında MoneyGram, Stripe, Worldpay ve Checkout.com ile de bu yönde ortaklıkları bulunuyor.

FTX düşüşünü de yorumladılar: İşler olumsuz etkilenecek

Circle şirketi ayrıca bu duyurusunda FTX borsasının iflasını da değerlendirdi. Açıklamada, bu durumun kripto para endüstrisini olumsuz etkileyeceği belirtildi ve Circle’ın da FTX’te 10.6 milyon dolarlık yatırımı olduğu bilgisi verildi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl