Devler FTX VE SBF için yarışıyor: Apple anlaşmaya yakın olan taraf!

Sinemaya da uyarlanan ve büyük ilgi gören Big Short ve Moneyball kitaplarıın yazarı Michael Lewis'in, FTX borsasının çöküşü ve Sam Bankman-Fried'in hikayesini konu alan son projesinin yayın hakları konusunda Amazon, Netflix ve Apple'ın ciddi bir yarış içerisinde bulunduğu, Apple'ın ise Lewis'e imza attırmaya yakın olan taraf olduğu belirtildi.

ABD’li finans gazetecisi ve yazar Michael Lewis, yaklaşık 6 ay boyunca hayatını incelediği, brlikte zaman geçirdiği ve takip ettiği Sam Bankman-Fried ile onun kurucusu olduğu FTX borsasının iflasını konu olan bir kitap yazacak. Lewis’in böyle bir kitap yazacağı daha önceden de biliniyordu ancak ABD ve dünyanın en önemli internet yayın şirketleri şimdiden kitabın TV’ye uyarlanması konusunda yarışa girdiler.

Yaklaşık 5 milyon dolar…

ABD medyasından Deadline’ın haberine göre Apple şirketi bu konuda Amazon ve Netflix’in önüne geçmiş durumda… Anlaşmanın yaklaşık 5 milyon dolar civarında olabileceği ifade edilirken, hikayenin bir filme dönüştürülmesi bekleniyor. Filmin yapımcılığını ve yönetmenliğini de onlarca filmi bulunan Adam McKay’in yapacağı iddia ediliyor.

Michael Lewis, bir dönem 32 milyar dolarlık serveti olduğu belirtilen SBF ile, en ünlü olduğu dönemde birlikte zaman geçirmiş ve onun hayatını yakından incelemişti. Tüm bu detaylı incelemelerin üzerine FTX’in iflas etmesi ise Lewis’in kitabını ve dolayısıyla filmi çok daha ilgi çekici bir hale getirecektir.

“Kripto paralar çökebilir” demişti

Lewis ayrıca Nisan ayında verdiği bir röportajda Bitcoin’in uzun vadede altı dolu bir varlık olduğunu düşünmediğini ve kripto paraların belli bir vadede çökebileceğini belirtmişti. Bu yorumuna rağmen Lewis, kripto paraların geleneksel finans ürünlerine oranla ise daha eşitlikçi olduğunu söylemişti.

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl