Aptos (APT) sorunlarla başlatıldı: Binance ve diğer borsalar yarın listeliyor

Meta'nın Diem projesinin eski çalışanları tarafından geliştirilen bir proje olan Aptos'un APT token'ı yarın Binance, FTX ve Bybit gibi büyük borsalarda listelenecek. FTX'in aynı zamanda yatırımcısı da olduğu proje, blok zincirde saniyedeki işlem kapasitesiyle ön plâna çıkmaya çalışıyor ancak ana ağın dün başlatıldığı Aptos'ta ilk günden itibaren sorunlar baş gösterdi.

1. katman projesi olan ve işlem hızı hedefi nedeniyle Solana’ya rakip olduğu belirtilen Aptos, yaptığı açıklamayla ana ağını başlattığını duyurdu. FTX borsasının da yatırımcıları arasında bulunduğu projenin APT token’ı ise yarından itibaren FTX ve Binance borsaları başta olmak üzere birçok platformda listelenecek.

Binance’ten yapılan açıklamada APT’nin yarın TSİ 04.00’da spot işlemlere açılacağı kaydedildi.

Solana’nın en büyük rakibi mi?

Aptos projesi için en çok yapılan yorum ise onun Solana’nın en büyük rakibi olduğu… Bilindiği üzere Solana saniyede 65 bin işlem gerçekleştirme kapasitesine sahip olduğunu belirtiyor. Aptos’un iddiası ise kendi blok zincirinde bu rakamın 160 bin doluğu yönünde…

Sorunlarla başladı

Ana ağını dün başlatan Aptos’ta blok zincirdeki işlemlerin şu anda, sektörde göreceli olarak yavaş kabul edilen Bitcoin’in bile altında olduğu belirtiliyor. Blok zincirindeki sorun ana ağın başlatılmasıyla göz önüne çıkarken Aptos blok zincirindeki saniyelik işlem sayısı şu an sadece 4… Öte yandan uzmanlar, bu işlemlerin gerçek işlemler olmadığını ve sadece blok kontrol noktalarını ayarlayan ve blok zincirine veriler sağlayan doğrulayıcılar olduğunu belirtiyorlar.

Aptos: Beklendiği gibi devam ediyor

Aptos’tan yapılan açıklamada ise yaşanan sorunların beklenilen düzeyde olduğu ve ekosisteme gelen katılımcıların artmasıyla beraber aktivitenin de yükseleceği belirtildi.

Dev şirketlerden büyük yatırımlar…

Projenin yatırımcıları arasında FTX borsası dışında Jump Capital ve a16z gibi girişim sermayesi şirketleri de bulunuyor. Son dönemde dijital varlıklara olan yatırımların artması, şirketlerin, talebi karşılayabilecek güce sahip olan altyapı sağlayıcısı firmalara da yatırım yapmasının önünü açtı. Jump Capital’ın ayrıca Aptos’un rakibi olarak görülen Solana’ya da yatırımları bulunuyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Yılmax Yanıtla

    Gene ele verme projeleri ne yani aptos mu kurtaracak evreni deli saçnası bunlar itibar etmeyin yok yattım almış yok şöyle teknolojisi varmış kimbilir hangi şirketiin ürünü sen dev borsalara para vermezsen seni listelerlermi adama dorarlar boş işler bunlar makaleyi bedavamı yazmış yazarı