Aptos Labs’den kurumsal platformu için Microsoft ve Brevan Howard ile ortaklık

Blok zinciri altyapı geliştirme şirketi Aptos Labs, Aptos Ascend adındaki kurumsal platformu için, Microsoft ve Brevan Howard gibi büyük şirketlerin de içinde olduğu kurumlarla ortaklık kurdu. Platform merkeziyetsiz finans alanını kurumsal dünyaya taşımayı amaçlıyor.

Aptos Labs; yazılım şirketi Microsoft, varlık yönetim şirketi Brevan Howard, Güney Kore’nin en büyük operatörü olarak bilinen SK Telekom ve dünyaca ünlü finans danışmanlığı şirketi Boston Consulting Group ile, Aptos Ascend’in kurulması için iş birliğine gitti.

Bir kripto para yatırım yönetim platformu olarak hizmet verecek olan Aptos Ascend, kurumsal firmalara yönelik faaliyetler gösterecek. Platform, Microsoft’un bulut bilgi işlem platformu olan Microsoft Azure’ü de kullanacak. Platform, Brevan Howard’dan kripto para ve dijital varlıklar konusunda yatırım yönetim danışmanlığı almasının yanı sıra, SK Telecom’un da Web3 hizmetlerini alacak.

En büyük finans danışmanlığı firmalarından biri olan ve 2023’te 12 milyar dolardan fazla gelir açıklayan Boston Consulting Group da yine bu alanda Aptos Ascend için rehberlik sağlayacak.

Aptos Labs kurucusu ve CEO’su olan Mo Shaikh, kurulan ortaklıkla ilgili olarak küresel çaptaki kurumsal firmaların ihtiyaçlarına çözümler getireceklerini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Küresel şirketler artık yüksek seviyede regülasyon uyumu, güvenlik ve müşterilerine hizmet için teknolojik inovasyon talep ediyor. Bu büyük şirketlerle kurduğumuz ortaklık ile bu ihtiyaca çözüm getireceğiz. Aptos Ascend; bankalara, finansal kurumlara ve teknoloji bazlı para piyasalarına güvenli şekilde merkeziyetsiz finansı taşıyacak. Önümüzdeki yıllarda Aptos üzerinden merkeziyetsiz finansa erişim çok daha fazla kolaylaşmış olacak”

Hatırlanacağı üzere Aptos geçen sene de yapay zeka, Web3 ve dijital ödemeler ile tokenizasyon konularında da Microsoft ile çeşitli ortaklıklar kurmuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl