Aptos ile Google Cloud, ortaklıklarını genişletti

Blok zinciri Aptos ve Google Cloud, Web3 geliştiricilerini desteklemek için iş birliği yaptıklarını duyurdu. Google Cloud ile Aptos Labs, ortaklıklarını tekrar genişlettiklerini ve Google Cloud’un Aptos üzerinde bir doğrulayıcı çalıştıracağını açıkladı.

Duyurulan ortaklığın içeriğinde; Aptos’un Google Cloud’u Aptos ekosistemi için tercih edilen altyapı sağlayıcısı olarak seçmesi, Aptos Vakfı ile birlikte Web3 girişimleri ile Aptos’u geliştirenlere yardımcı olan bir hızlandırıcı programı ve Aptos geliştirici hackathon’u yer alıyor.

Yapılan açıklamada, “Aptos’un Mainnet lansmanından üç hafta sonra Google Cloud ile yapılan ortaklık, ağın ve ekosistemin bu süre içinde ne kadar büyüdüğünü gösteriyor.” dendi.

“Bu sadece başlangıç”

Aptos’un blog sayfasından paylaşılan duyuruda; “Bu sadece başlangıç” denerek “Aptos, yenilikçilerin kullanıcı dostu, tüketiciye hazır uygulamaları verimli ve keyifli bir şekilde geliştirmeleri için geliştirici öncelikli bir yapı deneyimi oluşturdu. Topluluğumuzun büyümesine yardımcı olmak ve misyonumuzu hayata geçirmek için Google Cloud ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Ortaklığın bir parçası olarak Aptos Labs, dahili geliştirme operasyonları için Google Cloud’u kullanacak. Ayrıca Google Cloud’u geliştirici topluluğu için Aptos node’larını ve merkeziyetsiz uygulamaları (dApp’ler) çalıştırmak için tercih edilen yer haline getirmeye yardımcı olmak adına Google Cloud ile iş birliği yapacak.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl