Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

EOS’un ardından bir büyük istifa da Aragon’da geldi: CEO ayrıldı

Geçtiğimiz günlerde önde gelen kripto para projelerinden EOS’un kurucu ortağı Daniel Larimer’ın istifasının ardından bir istifa da Aragon projesinde geldi.

Ünlü milyarder Tim Draper’ın da önemli miktarda yatırımının olduğu Aragon projesinin kurucuları tarafından oluşturulan ve protokolün geliştirilmesine liderlik eden bir şirket olan Aragon One CEO’su Jorge Izquierdo görevi bıraktı. Aragon One, Aragon projesinin kâr amacı gütmeyen birliği Aragon Associaton tarafından finanse ediliyordu.

Konuyla ilgili CoinDesk’e açıklamalarda bulunan Izquierdo, çok yoğun geçen birkaç ayın ardından doktor tavsiyesi ile iki hafta işe ara verdiğini ancak bu süre zarfında Aragon’da kendisinin rızası dışında bir dizi karar alındığını söyledi. Alınan kararlardan vazgeçmeye dönük bir istek olmadığını gördüğünü belirten CEO, istifa ettiğini açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde de Aragon’un 12 çalışanı, istifa etmişti. Proje yöneticilerinden John Light, “Eskiden çalışmayı sevdiğim yeri artık tanıyamıyorum. Aragon’un artık benim değerlerimi ya da Aragon manifestosunun değerlerini yansıtmadığını düşünüyorum.” dedi.

İstifaların arka planında finansal açıdan şeffaflığın olmamasının yattığı öne sürülüyor. Projenin 2017’de düzenlenen ICO’sunda toplanan 52 bin ETH, 15 Aralık 2020 ve 22 Aralık 2020 tarihlerinde çeşitli borsalara taşındı. Mevcut fiyatlarla bu ETH’lerin değeri yaklaşık 60 milyon dolar.

Aragon Associaton kurucu ortağı Luis Cuende, ETH’lerin borsalara taşınmasıyla ilgili olarak Discord’da topluluk üyelerine yaptığı açıklamada, transferlerin nedeninin “portföy çeşitlendirmesi” olduğunu söyledi.

Aragon’un token’ı ANT’nin fiyatı da tüm bu gelişmelerden büyük yara aldı. Fiyat, 3.85 dolar seviyesinden yüzde 17 düşüşle 3.20 dolara kadar çekildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. mustafa Cevapla

    burak bey ellerinize emeğinize beyninize sağlık