Arbitrum’un 40 milyon dolarlık teşviğinde en büyük pay GMX’in oldu

Arbitrum'un Kısa Dönem Teşvik Programı'nın ilk turu tamamlandı ve 29 proje, yaklaşık 40 milyon dolar değerde 49.6 milyon adet ARB token elde etmeye hak kazandı. GMX en büyük pay sahip alıcı olurken Camelot en çok oyu elde etti. Lido Finance ise teşvikten yararlanamayacak olan bilinen projelerden oldu.

Arbitrum’un ağ üzerinde uygulamalarını geşitirmeleri için projelere sunduğu teşvik programının ilk turu tamamlandı. 40 milyon dolar değerde 49.6 milyon ARB token, toplamda 29 projeye dağıtılacak.

Merkeziyetsiz sürekli vadeli işlem platformu GMX, programdan en büyük payı alan proje oldu. GMX, yaklaşık 9.5 milyon dolar değerde 12 milyon adet ARB token alacak. Merkeziyetsiz borsa Camelot en fazla oyu alan proje olurken, Lido Finance ise teşvikten yararlanamayacak olan projelerin arasına girdi.

Sürekli vadeli işlem platformları teşvik programından en çok yararlanan projeler olurken GMX’in yanı sıra MUX Protocol, Vertex Protocol ve Perennial de bu anlamda önemli miktarda ARB token almaya hak kazandılar. Bu tarz platformlar tüm teşviğin %44’lük kısmını aldılar.

Merkeziyetsiz borsalar ise ikinci en çok teşvik almaya hak kazanan alan oldu. Camelot, Kyber Network, Trader Joe ve Balancer, tüm teşviğin yüzde 15’lik bölümünü paylaşacaklar.

100’e yakın proje teşvik için başvururken, 29’u başarılı oldu, 28’i ise %50’den fazla oranda gereken oyu almış olsalar da, teşvik için hak kazanamadılar. Bu projeler arasnda PancakeSwap, Wormhole, Gains Network, ve Synapse Protocol vardı. En büyük likit staking protokolü olan Lido Finance de yine teşviği kaçıranlardan oldu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl