Arcane Research: Bitcoin-altın korelasyonu rekor seviyelerde

Piyasa araştırmaları şirketi Arcane Research, son raporunda Bitcoin ile altın arasındaki korelasyonun 2016'daki rekor seviyelere tırmandığını yazdı.

Piyasa araştırmaları şirketi Arcane Research, yayınladığı son piyasa raporunda, Bitcoin ile altın arasındaki korelasyonun son dönemde rekor seviyelerde gezindiğini bildirdi.

Raporda, “ABD ve İran arasındaki gerilimler arttıkça Bitcoin, “dijital altın” olduğuna dair işaretler gösteriyor.” ifadeleri kullanılıyor.

Şirket, Kasım Süleymani’nin ölümünün dünyaya duyurulmasından kısa bir süre sonra Bitcoin’in altın ile birlikte yükseldiğini, bundan birkaç gün sonra İran’ın Irak’taki ABD üslerini bombaladığı haberleri ortaya çıktığında hem Bitcoin hem de altının aynı anda arttığını ve son olarak Donald Trump’ın konuşmasının iki varlığın fiyatını da aynı anda aşağı çektiğini belirtiyor.

Devamında ise “Bu çok sık görülen bir şey değil ve Bitcoin’in ‘güvenli liman’ anlatısı gerçek olmaya başlıyor” deniliyor.

Arcane Research, bu kısa vadeli fiyat hareketinin sahte bir korelasyon olabileceğinin ve uzun vadeli bir değerlendirmeye ihtiyaç duyulduğunun altını çiziyor.

Şirket tarafından paylaşılan aşağıdaki grafikte Bitcoin ile altın arasındaki korelasyonun 2016’daki rekor seviyelere tırmandığı görülüyor.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl