Argo Blockchain’den Bitcoin madenciliği için 20 bin cihazlık anlaşma

Geçtiğimiz günlerde Nasdaq borsasında Amerikan mevduat hissesi satışına başlayan ve Aralık ayından bu yana 20 katlık bir büyüme yaşayan madencilik firması Argo Blockchain, dünyanın en büyük madencilik cihaz üreticisi Bitmain ile 20 bin cihaz alımı için anlaşmaya vardı. Satın alınacak makineler, Argo'nun Teksas'ta inşa edeceği veri merkezinde kurulacak.

Bu sene dev bir büyüme yaşayan ve Londra borsasında listelenen bir şirket olan kripto para madencilik firması Argo Blockchain, Bitmain’in Antminer S19J Pro makinelerinden 20 bin adet alım yapma konusunda Çinli şirketle anlaşmaya vardı.

Yeni alımlarla birlikte Argo’nun hash rate’i 2 exahash artacak ve 3.7 exahash’e ulaşacak. Yeni cihazların 2022 yılının 3. çeyreğinde tamamen çalışmaya başlaması bekleniyor.

Bitmain’e cihazlar için ne kadar ödeneceği hakkında bir detay verilmezken, Argo’nun maliyeti nakit rezervlerinden karşılayacağı aktarıldı.

Mart ayında arazi alınmıştı

ABD’de kripto para madencilerinin en çok tercih ettiği bölgelerin başında gelen Teksas eyaletinde, özellikle Çin yasaklarının ardından bu işkolunda önemli bir artış yalanmıştı. Hem fosil yakıtlar hem de yenilenebilir enerji anlamında önemli bölgelerden biri olan Teksas’ta bir veri merkezi kuracak olan Argo, bu yerin arazisini de Mart ayında satın almıştı.

Londra merkezli şirket, Mike Novogratz’ın başında bulunduğu Galaxy Digital’dan da biri 20, diğeri 25 milyon dolar olmak üzere iki kredi alarak bu büyük operasyonların fonlanmasını sağlamıştı.

Aralık ayı başında 0.10 dolar olan şirket hisseleri şu anda ise 1.55 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl