Cathie Wood’dan 50 milyon dolarlık Coinbase satışı: Zirve seviyeyi yakaladı

Bu sene düzenli olarak Coinbase hisseleri satan ve 250 milyon dolardan fazla satış yapan ARK Invest, dün de 50 milyon dolarlık hisseyi elden çıkardı. Şirket, satışı bu sene için zirve seviyeden yaptı.

ARK Invest dün yüksek seviyede bir Coinbase hisse satışı daha yaptı. Şirket 52 milyon dolar değerde 200 bin adede yakın hisse sattı. Satışlar İnovasyon ETF’i (ARKK), Yeni Jenerasyon İnternet ETF’i (ARKW) ve Fintek İnovasyon ETF’i (ARKF) vasıtasıyla yapıldı.

ARK Invest 13 Mart günü de 27 milyon dolarlık COIN satışı yapmıştı. Şirketin dünkü satışları yaklaşık 275 dolardan yapması da dikkat çekti. Son dönemde ciddi şekilde yükselen Coinbase hisseleri, son 2 yılın zirvesinde yer alıyor.

Hala en fazla tutulan hisse konumunda…

Tesla’dan Coinbase’e ve birçok teknoloji şirketine kadar bu alana yakın hisseleri portföyüne alan ARK’ın en çok tuttuğu hisse ise hala Coinbase olarak gözüküyor. ARK, ETF’lerinde bir hisseyi yüzde 10’dan fazla tutmuyor. Ancak Coinbase; ARKK, ARKW ve ARKF ETF’lerinde sırasıyla %10.5, %11.4 ve %12’lik yer tutuyor.

Dün 275 dolara kadar çıkan COIN, işlem gününü ise 262 dolardan kapamıştı.

Coinbase hisselerinin yükselişindeki en büyük sebep ise Bitcoin spot ETF’i çıkaran şirketlerin borsayla çalışıyor olması ve saklama hizmetlerinin Coinbase tarafından verilmesi…

ARK Invest’in dün yaptığı satışlarda iki kripto odaklı çalışan şirket daha vardı. Şirket 15.8 milyon dolarlık Block ve 1.8 milyon dolarlık da Robinhood hisse satışı yaptı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl