ARK Invest durmuyor: Milyonlarca dolarlık Coinbase hissesi alımı

Son dönemde birçok kez düşük fiyattan Coinbase ve Tesla hisseleri alımları yapan ARK Invest fonları, durmak bilmiyor! Cathie Wood'un şirketi son olarak 5.5 milyon dolarlık Coinbase hissesi satın aldı.

Bitcoin destekçisi Cathie Wood’un şirketi olan ARK ınvest, 5.5 milyon dolar değerde Coinbase hissesi satın aldı. Şirket, son dönemde ciddi şekilde fiyatı düşen hisseleri 34.78 dolarlık rakamdan aldı.

Bilindiği üzere ARK Invest şirketi, çeşitli fonları aracılığıyla bu alımları yapıyor. Firmadan yapılan açıklamaya göre COIN hisseleri ARK Fintech Innovation ETF (ARKF) tarafından alındı. Şirketin bu borsa yatırım fonu, genelde fintech dünyasındaki hisse senetlerine yatırım yapıyor.

15 günde 16 milyon dolardan fazla alım

Son günlerde hem Tesla hem de Coinbase hisselerine yüklenen ARK Invest, bu alımıyla 14 Aralık gününden bu yana yaptığı en yüklü COIN yatırımına imza atmış oldu. O gün ARK şirketi 11.9 milyon dolarlık alım yapmıştı. COIN fiyatı Çarşamba günü tarihinin en düşük seviyesine ulaşmış ve 31.7 dolara kadar inmişti. Hisse fiyatı dün ise %7’lik yükseliş yaşadı ve 34 doların üzerine çıktı.

Cathie Wood: Krizler her zaman fırsatlar yaratır

Bu sene Fed’in para sıkılaştırma politikaları kripto paralar gibi hisse senetlerine de ağır darbe vurdu. Bu durum ARK fonlarının da ciddi şekilde zarar etmesine yol açtı ancak Cathie Wood, daha önce de belirttiği 5 yıllık zaman dilimi konusunda inat ederek fiyatlar düştükçe alım yapmaya da devam ediyor.

Wood bu hafta yatırımcılarına yönelik gönderdiği mektupta, “Bu günlerde gelecek adına korku yaşamak çok normal. Ancak tarihte krizlerin her zaman fırsatlar yarattığı ortadadır” demişti. Wood mektubunda ayrıca piyasadaki nakit oranının da 11 Eylül 2001 krizindeki seviyelere geldiğini belirtti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl