ARK CEO’su Cathie Wood, El Salvador başkanı Bukele ile buluştu

2021'de Bitcoin'i resmi para haline getiren ve o dönemden bu yana düzenli olarak Bitcoin alımları yapan El Salvador, kripto para ve ekonomi dünyasının önemli isimlerini ağırladı. Devlet başkanı Bukele; Cathie Wood, Art Laffer ve David Puell gibi isimlerle buluşurken, El Salvador'da yaşayan Max Keiser ve eşi Stacy Herbert de toplantıda yer aldı.

Enerjiden fintech’e, robotikten internete kadar birçok teknolojiye yatırım yapan varlık yönetim firması ARK Invest’in CEO’su Cathie Wood, El Salvador’da devlet başkanı Nayib Bukele iyle buluştu.

Bitcoin destekçisi olduğu bilinen Wood’un Bukele ile olan buluşmasında, birçok tanınmış isim de vardı. Bitcoin maksimalisti olan ve El Salvador’da yaşayan Max Keiser ve eşi Stacy Herbert’ın da bulunduğu buluşmada; kripto para analisti David Puell, Sortium Blockchain Studio kurucusu Marc Seal ve ekonomist Arthur Laffer de vardı.

“GSYİH 10 kat artabilir”

Buluşma hakkında tweet’ler atan Wood, Bukele’nin yapay zeka ve Bitcoin adımlarının, önümüzdeki 5 yıllık dönemde El Salvador’un GSYİH’sini 10 kat artırabileceğini söyledi. Wood ayrıca, buluşmada pay sahibi olan Max Keiser ve eşi Herbert’a da teşekkür etti:

“El Salvador’un şu anki GSYİH’si 30 milyar dolar civarında bulunuyor. Ortalama aylık gelir sadece 450 dolar seviyesinde… Başkan Bukele, ARK’ın eğitim projelerinin; robotik, enerji depolama, yapay zeka ve blok zinciri gibi teknolojik programlarını El Salvador’daki okullara tanıtma fikrine de sıcak baktı. Bukele’nin yapay zeka ve Bitcoin’e olan güveni, El Salvador’un GSYİH’sini önümüzdeki 5 yılda 10 katına çıkarabilir. Çünkü bu iki alan dünyanın en hızlı ilerleyen ve en büyük iki teknolojisi konumunda…”

“Bu ismi ve El Salvador’u izlemeye devam edin”

Bukele’ye üst üste övgüler getiren Wood, “Onun neden sadece El Salvador’da değil, İspanya, Portekiz ve diğer Latin Amerika ülkelerinde de sevildiğini anladım. Vizyonlu ve bilgili biri… Bu ülkeyi ve bu lideri izlemeye devam edin” dedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl