ARK Invest, 28 milyon dolarlık Coinbase hissesi aldı

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin ETF başvurusunda bulunan ve ödeme platformu Square'deki hisse sayısını artıran, Cathie Wood'un CEO'luğunu yaptığı Ark Investment varlık yönetim şirketi, şimdi de Coinbase borsası hisse senetlerine yenilerini ekledi. ARK Invest yaptığı alımla Coinbase hissesine sahip en büyük 6. firma oldu.

Yatırım şirketi Ark Investment Management, elindeki Coinbase hisselerini artırdı. Şirketin günlük işlem kayıtlarındaki bilgilere göre; Ark Fintech Innovation ETF (ARKF), pazartesi günü 113 bin 43 Coinbase hissesi daha aldı. ETF şu anda toplamda 170 milyon dolarlık Coinbase hissesi bulunduruyor ve bu anlamda ARK’ı en büyük 6. şirket yapıyor.

Jack Dorsey’nin CEO’su olduğu ödeme şirketi Square ise 426.4 milyon dolar ile ARK’ın en çok alım yaptığı firma konumunda… 194 milyon dolarlık hisse değeriyle bir başka ödeme şirketi PayPal ise 3. sırada yer alıyor.

Bilindiği üzere Ark Investment Management’ın bir başka fonu olan ARK Next Generation Internet ETF de özellikle fiyatın düştüğü dönemlerde agresif şekilde, Grayscale’in Bitcoin’e açılan kapısı olan GBTC hissesini alıyor. Hatırlanacağı üzere Haziran ayı sonunda ARK ve 21Shares birlikte Bitcoin ETF’i için başvuruda bulunmuşlardı.

Bitcoin’e verdiği destek ile bilinen ARK Invest CEO’su Cathie Wood da uzun vadede en büyük kripto paranın 500 bin dolarlık seviyeye ulaşacağını düşündüğünü söylemişti.

ABD’nin en büyük kripto para borsası olarak görülen ve Nisan ortasında halka arz olmasıyla birlikte Bitcoin fiyatının da 64 bin dolar seviyesine gelmesini sağlayan Coinbase’in hisseleri o günden bu yana yüzde 42’lik bir düşüş yaşadı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl