ARK Invest eski kripto yöneticisi Solana’da yükseliş bekliyor

Bitcoin yatırımlarıyla bilinen Cathie Wood'un başında olduğu ARK Invest şirketinin kripto paralardan sorumlu eski yöneticisi Chris Burniske, Twitter'dan Solana'ya destek verdi. Solana'nın sıfıra gitmesini bekleyenleri 2018'de aynı düşünceye Ethereum için de sahip olanlara benzeten Burniske, "Hiç mi ders almadınız?" dedi.

FTX’in kasım ayındaki çöküşünün en kötü etkilediği kripto para Solana olurken, SOL’daki düşüş sene başından bu yana %95 seviyesine geldi. Düşüş seviyesi arttıkça birçok analist Solana’nın Terra LUNA gibi olacağına yönelik yorumlar yapmaya başladı.

ARK Invest’in kripto paralardan sorumlu olan eski yöneticisi Chris Burniske ise Solana’nın içinde bulunduğu krizi atlatacağını söyledi.

“Vitalik Buterin bana Solana’yı sordu”

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in kendisine Solana’da yaşanan sorunları ve neden destek verdiğini sorduğunu belirten Burniske, fiyatta çok fazla düşüş bekleyenlerin de daha sonra buna pişman olacaklarını belirtti:

“Solana’dan nefret edenler durmadan aşağı yönlü bir gidişat bekliyor. Ancak Solana geri döndüğü zaman, ben değil onlar pişman olacaklar. Solana’yla dalga geçeceğime 10 doların altından almaya başlardım. Vitalik Buterin kısa süre önce bana Solana’yı ve ona neden destek verdiğimi sordu. Solana hakkında en çok sevdiğim şey, kendi içinde projeye kendilerini adamış çok fazla insanın olması… Bu da inovasyonun orada, Ethereum ve Cosmos’ta olduğundan çok daha bağımsız olduğunu gösteriyor. Birçokları Anatoly Yakovenko’yu, Cosmos’tan Ethan’a ve Buterin’e göre daha pragmatik görüyor ve onun çıkarı için projeye ihanet edebileceğini düşünüyor. Ben ise farklı düşünüyorum. Tüm kalbiyle blok zincirini milyarlarca insana taşımaya çalışan biri…”

“Ethereum’cular hiç mi ders almadılar?”

Ethereum destekçilerinin 2018 ve 2019 yıllarında Bitcoin maksimalistleri tarafından haksızca ve çok sert eleştirildiğini ve bugün aynı davranışın Solana’ya yapıldığını belirten Burniske şunları söyledi:

“Solana ekosistemi içerisinde sadece kripto destekçileri de yok. Web2’den gelen ve sinirlerini kaybeden de çok kişi var. Ancak kullanımı kolay ürünlerin kitlelere yayılması için çalışan çok kaliteli Solana ekipleri de bulunuyor. Bu yüzden benim için önemli olan işleri daha iyi yapmak için ciddiyetle çalışıp çalışmadığınızdır. Hatalarınızdan bir şeyler öğrenip öğrenmediğinizdir. Solana ekosisteminde bunu görüyorum. Abartılı genellemelerle Solana’ya yumruk atmaya çalışmak çok terbiyesizce… Özellikle bunu Ethereum destekçilerinden görmek kötü… Onlar da 2018 ve 2019’da benzer durumu Bitcoin maksimalistleri tarafından yaşamışlardı. Hiç mi bir şey öğrenmediniz? O zaman da ETH’nin fiyatının sıfır olacağı söyleniyordu. Sonuna ne olduğunu gördük. Sadece Ethereum’cuları motive etti. Solana’nın da şu an ihtiyacı olan bu motivasyon… 2022’den itibaren tüm bu sebeplerden ötürü Cosmos ve Solana’yı desteklemeye başladım. Kendine özgü ve değerli ekosistemler üretiyorlar.”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl