Arkham, Grayscale’in 16 milyar dolarlık Bitcoin adreslerini buldu

Kripto veri takip platformu Arkham, en büyük Bitcoin tutan şirketlerden olan Grayscale'e ait 1750 cüzdanı tespit etti. Cüzdanların içinde 16 milyar dolarlık BTC bulunuyor.

arkham coin nedir

Ay başında 3 milyar adet Ether tutan Grayscale cüzdanlarını tespit ettiğini ve şirketin bu anlamda küresel çaptaki ikinci en büyük ETH sahibi kurum olduğunu açıklayan Arkham, şimdi de Bitcoin fonuna ait cüzdanları buldu.

Grayscale Bitcoin Trust’ın 1750 adet cüzdanını tespit ettiğini belirten şirket, bu adreslerde yaklaşık 16 milyar dolarlık da BTC bulunduğunu ifade etti.

Her cüzdanda 1000 adetten az Bitcoin bulunurken, bu rakamların Grayscale’i, en büyük ikinci Bitcoin sahibi kurum yaptığı bilgisi verildi.

Arkham’ın çalışmaları ayrıca Grayscale Bitcoin Fonu’nda ek olarak 4.9 milyar dolarlık Ether, 2 milyon dolarlık LINK ve 1.8 milyon dolarlık da MATIC olduğunu gösteriyor.

Bilindiği üzere Grayscale şirketi, fonları aracılığıyla bireylerin ya da kurumların kripto paraları direkt olarak almadan onlara yatırım yapmalarını sağlıyor.

Şirket son olarak SEC’ye karşı elde ettiği hukuki zaferle adından söz ettirmiş ve geçtiğimiz gün de kuruma bir mektup yazarak artık Bitcoin spot ETF’lerinin reddedilmesine bir sebep kalmadığını ifade etmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl