Do Kwon’a ait cüzdanları tespit eden kripto araştırmacılarına ödül

Kullanıcılara zincir üstü verileri tespit etmeleri için ödül programları düzenleyen Arkham Intel Exchange şirketi Terra LUNA'nın hapisteki patronu Do Kwon'a ait cüzdanları bulan iki kripto araştırmacısına 5000 dolarlık ARKHM token verdi.

Arkham Intel Exchange ilk ödül programını tamamladı ve Do Kwon’a ait olan cüzdanları tespit eden iki “kripto dedektifi”ne ödüllerini dağıttı. Biri anonim diğeri de ErgoBTC takma isimli bir kişi olan iki araştırmacı toplamda 9 bin 519 ARKHM token kazandılar. Token’ların toplam değeri 5000 dolar civarında bulunuyor.

10 Temmuz günü ortaya çıkan ve kullanıcılara zincir üstü veriler karşılığında bazı ödül programları vasıtasıyla ödemeler yapan Arkham Intel Exchange’e herkes dahil olabilir ve bir ödül programı yaratarak istediği bilgiye ulaşmak için teşvik sunabilir.

Ayrıca ödül programını başlatan kişinin de, elde edilen bilgileri 90 gün boyunca saklı tutma hakkı bulunuyor. Bu süre dolduktan sonra ise bilgiler ARKHM topluluğuna açılıyor.

Platform açıldığı andan itibaren ise ciddi şekilde tartışma konusu oldu. Bazı uzmanlar bunun, kötü oyuncuların tespit edilmesi için iyi bir teşvik sistemi olduğunu dile getirirlerken, bazıları ise masum insanların bilgilerinin de bulunması için kötü oyuncuları sisteme dahil edebileceğini savunuyor.

Geçen sene, sabit coin sistemi UST’nin dolara olan dengesinin bozulmasıyla batan Terra LUNA’nın kurucusu olan Do Kwon, şu anda Karadağ’da evrakta sahtecilik suçu işlediği için hapishanede bulunuyor. Kefaletle serbest kalma talepleri onaylansa da üst mahkemeden dönen Kwon için hem ABD hem de Güney Kore’nin iade çalışmaları ise devam ediyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl