Arhur Hayes’den Bitcoin için 1 milyon dolar tahmini: “Tüm rekorlar kırılacak”

BitMEX borsasının kurucularından Arthur Hayes yine çok konuşulacak değerlendirmelerde bulundu. Hayes, 2026 yılında Bitcoin'in 750 bin ilâ 1 milyon dolarlık fiyata ulaşabileceğini belirtti. Ünlü kripto yorumcusu, Nasdaq ve S&P 500'de de rekorların geleceğini düşündüğünü söyledi.

BitMEX’in kurucularından olan ancak 2020’deki ABD Adalet Bakanlığı davasıyla beraber görevinden ayrılmak zorunda kalan Arthur Hayes katıldığı bir podcast yayınında Bitcoin’in 750 bin ilâ 1 milyon dolar arasında bir fiyata ulaşabileceğini söyledi.

“Tarihin en büyük balonlarından biri olacak”

Birçok tahminin çok üzerinde bir rakam söylediğini farkında olduğunu belirten Hayes, şunları söyledi:

“Faizlerin sıfıra doğru indiği bir finansal kriz olacaktır. Hükumetlerin çok ciddi harcamalar yaptıkları bir dönem bekliyorum. Bitcoin’in 2024 sonunda 70 bin dolara ulaşabileceğini düşünüyorum. Burada halving etkisi de olacaktır. Ancak para basmanın da tetiklemesiyle fiyatın çok daha yukarılara gideceğini göreceğiz. Bence insanlık tarihinin en büyük balonlarından biri yaşanacak”

Hem Avrupa’da hem ABD’de birçok Bitcoin ETF’İnin de kabul edileceğini belirten Hayes, “Bitcoin büyük işlere, büyük hareketlere hazırlanıyor ve 27 bin dolar bölgesi alım için oldukça uygun” dedi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl