Arthur Hayes: Martta zirve görülüp, sonrasında yüzde 30-40’lık düşüş gelebilir

Yazdığı blog yazılarıyla önemli bir kripto kalabılığı tarafından takip edilen Arthur Hayes yine ses getirecek tahminlerde bulundu. Hayes, ETF'ler konusundaki beklentilerin Bitcoin'i mart ayı başında zirveye taşıyabileceğini ve o bölgelerden sert düzeltme hareketlerinin de gelebileceğini belirtti. Ünlü trader ayrıca, mart sonu yükselişlerin tekrar başlayacağını düşündüğünü de ifade etti.

BitMEX borsasının kurucularından olan ancak 2020’de ABD Adalet Bakanlığı tarafından, birçok konuda suçlu bulunan Arthur Hayes blog yazılarına düzenli şekilde devam ediyor.

Genelde dünyanın birçok noktasını gezerken yazdığı blog yazılarına bir yenisini ekleyen Hayes, Bitcoin’de mart ayına kadar yükseliş beklediğini belirtti.

“Yeni zirve bile görülebilir”

Mart ayı başında ise sert düzeltme hareketlerinin gelebileceğini yazan Hayes şunları söyledi:

“Bitcoin’in mart ayı başında hangi seviyede olursa olsun, o bölgeden sert bir geri çekilme yaşayabileceğini düşünüyorum. Bu çekilme, %20-30 seviyesinde de olabilir, daha fazla da… Örnek olarak ETF’ler kabul edilir ve işlemlere açılırsa, ileriki dönemde yüzmilyonlarca dolar gireceği beklentisiyle 60 bin dolar hatta yeni zirve olarak 70 bin dolar görülebilir. Buradan gelecek olan düzeltme %40’a kadar gidebilir”

“Boğa sezonunun başındayız”

Şu anda boğa sezonunun erken dönemlerinde olduğumuzu belirten Hayes, fiat sisteminin sonuna gelineceğini ancak o noktaya hangi yollardan gidileceğinin de tahmin edilemeyeceğini belirtti:

“Kriptoda boğa sezonunun henüz başlarındayız. Nasıl Bitcoin’de her 10 dakikada bir blok çıkarılıyorsa, fiat sistemi de bir gün sona erecek. Ancak o noktaya gelinceye kadar neler yaşayacağız, hangi yollardan geçeceğiz, bilemeyiz. Sonuç olarak ben fiat para satıp onun yerine kripto aldım ancak dediğim gibi mart ayı başında da sert bir düzeltme hareketine karşı da beklemedeyim”

“Mart sonu yükselişler gelebilir”

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ve Fed başkanı Jerome Powell için de sert tabirler kullanan Hayes, mart ayındaki düşüşten sonra ise yükselişlerin devam edeceğini iddia etti:

“Mart ayı sonunda ise yolumuza aynı şekilde devam edeceğiz. Kötü kız Yellen ve onun ördeği Powell, Amerikan fiat sisteminin devamı için her şeyi yapacaklardır. Piyasa karmaşasının sona ermesiyle birlikte, yükselişler ay sonu yeniden başlayacaktır. Bu dönemde Hazine tahvilleri (ABD) satıp kripto almayı düşünüyorum”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl