Arthur Hayes: Kripto ya da altın almayan kaybeder

Kripto paralar ve finans sistemiyle ilgili yaptığı yorumlar ve attığı tweet'ler fazlasıyla ilgi gören Arthur Hayes, katıldığı bir podcast'te altın ve kripto para yatırımı yapmayanların bu dönemde kaybedenler grubunda olacağını söyledi.

BitMEX borsasının kurucularından olan Arthur Hayes, buradaki görevlerini bırakmasına rağmen kripto paralar konusundaki fikirlerini söylemekten ise hiç geri durmadı. Şu anda Singapur’da yaşayan ve ABD Adalet Bakanlığı’nca tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalan Hayes, geleneksel finans sisteminin dışındaki varlıklara yönelmek gerektiğini belirtti.

“Geleneksel bankacılık sisteminin dışında kalınması lazım”

Amerikan medyasından Decrypt’in bir podcast yayınına katılan Hayes, dünyada borç yükünün artık çok arttığını ve borçtan yararlanma döneminin bittiğini dile getirdi ve şunları söyledi:

“Kapitalist ya da komünist olabilirsiniz ancak şu bir gerçek ki herkesin çok fazla borcu var. Artık borçtan faydalanma dönemi geride kaldı. Dolayısıyla altın ve kripto yatırımı yapmayan herkes bence kayıplar yaşayacak. Krizden çıkmak için zor para dediğimiz varlıkların alınması ve geleneksel bankacılık sisteminin dışında kalınması gerekiyor”

“Bankacılık sisteminin çökmesine izin vermiyorlar”

ABD devletinin bankacılık sisteminde kurumların başarısız olmasına izin vermediğini belirten Hayes şu ifadeleri kullandı:

“Bankacılık kurumlarının başarısız olması, politik açıdan çok zarar verici olduğu için bunu yapamıyorlar. Dolayısıyla işleri düzeltmek için sürekli artan seviyede borç alınıyor. Silikon Vadisi Bankası olayında da bunu yaptılar. Fed acil kredi sağlamak zorunda kaldı. Bu durum insanların varlıklarına ya da paralarına bir daha erişemeyecekleri korkusu da yarattı. Böylece Bitcoin gibi alternatif varlıklara olan ilgi arttı. Yine de finansal eğitimi olan kişi sayısı hala çok az. Kriptonun neyin yerini almak istediğini anlayanlar hala çok az”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl