Arthur Hayes: Kriptoda piyasa temizliği tamam! Biz kalıyoruz

Yazdığı blog yazılarıyla kripto dünyasının sıkı şekilde takip ettiği kişilerden olan Arthur Hayes, nisan ayı ortasından başlayan ve bugüne kadar devam eden düşüşlerin "gerekli" olduğunu belirtti. Hayes, "Turistler, fiyatlar yükselince yeniden gelecekler. Paraları yeterse… Biz ise, güçlü adamlar olarak kalmaya devam edeceğiz" dedi.

Nisan ayında yazdığı yazıda halving sonrasında düşüş beklediğini buna sebep olarak da hem ABD’deki vergi dönemini hem de Fed belirsizliğini gösteren Arthur Hayes, yeni yazısında düşüşlerin büyük oranda bittiğini belirtti.

“Yedire yedire yükselecek”

Bitcoin’de yükselişlerin yavaş yavaş ve “yedire yedire” başlayacağını iddia eden Hayes şunları söyledi:

“Nisan ayından bu yana görülen düşüşlerde birçoğunuz, ‘İmdat’ çağrısı yaptı. Burada Irene Zhao (*tüm kripto paralarını sattığını ve piyasadan bir daha almamak üzere çekildiğini söylemişti) gibi zayıf eller, kriptodan kaçtılar. Bu acıyı kaldıramadılar. Ancak o da bir gün geri dönecektir ve tweet’lerine sanki göreviymiş gibi yeniden başlayacaktır. Aslında fiyat hareketi tam da beklediğim gibi gitti. ABD vergi dönemi ve Fed belirsizliği, halving’in satışlarıya birleşti. Bitcoin ETF’lerine girişler azaldı. Gerekli olan piyasa temizliği de tamamlandı. Bir sonraki yükseliş döneminde turistler gelip yine sahilimizde oturacaklar. Tabii ki paraları yeterse… Biz, güçlü adamlar ise Bitcoin ve Ether gibi favori kriptolarımızı biriktirmeye devam edeceğiz. Solana, Dog Wif Hat ve Dogecoin gibi yüksek seviye ‘shitcoin’leri de alacağız. Fiyatların dipten, zorlayarak ve yedire yedire yükseleceğini düşünüyorum”

“Yaz ayları 60-70 bin arası bekliyorum”

Mayıs ayında, genel kanının aksine (*Mayısta sat ve git) alım yapacağını ve elindeki coin sayısını artıracağını belirten Hayes şu anda “Al ve unut” dönemi olduğunu ifade etti:

“Her ay sisteme dahil olacak milyarlarca doların, kripto üzerinde etkisinin hemen görüleceğini düşünmüyorum. Fiyatların yavaşça yükseleceğini ve ağustos ayına kadar da 60 ilâ 70 bin dolar arasında hareket edeceğini tahmin ediyorum. Fed’in son açıklamaları para basma döneminin başladığının gizliden gizliye bir işareti mi? Evet…”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Nurullah Yanıtla

    5 yıldır kazanmasamda piyasa takipçisiyim. Sol da dahil en üst tepesini geçen bir kaç coin hariç hemen hemen hiç biri bu tepeyi aşmamıştır. BTC kendi başına kendine has haberlerle yükseliş gösterdi. Coin piyasası tıpkı BORSAMIZ gibi yeni halka arzlarla idare ediyor. İlk gir 6000-7000 adet koin piyasada varken şimdi 100.000 ne ulaştı. Bu işin sonu nereye gidecek bakalım. Ama pek bir umut vermiyor. Tüm haberleri tüketti ki en büyük haberi olan ETF beklenildiği gibi bir etki yaratmadı. Bildiğiniz milleti soydular.