Arthur Hayes: Kripto fiyatları saçmalık derecesinde yükselecek

Kripto analisti ve yatırımcısı Arthur Hayes yeni blog yazısında, boğa sezonu görüşünü yineledi. Fiyatların, ABD seçimleri ve dünyanın büyük devletlerinin paralarını devalue etmesi sebebiyle artmaya devam edeceğini belirten Hayes, "Boğa sezonu devam edecek ve fiyatlar saçmalık seviyesinde yükselecek" dedi.

BitMEX borasının kurucularından olan ancak 2020’de ABD Adalet Bakanlığı’nın açtığı dava ile suçlu bulunarak kefalet ile serbest bırakılan Arthur Hayes, o zamandan bu yana yazdığı blog yazılarına devam ediyor. Dünya çapında ilgi gören bir karakter olan Hayes, son blog yazısında ise boğa sezonu ve fiyatların yükseliş yaşayacağı konusundaki fikrinin değişmediğini belirtti.

“Saçmalık seviyesinde yükselecek”

Hayes son yazısında, ABD’deki vergi ödemeleri ve Bitcoin’deki halving dönemi nedeniyle düşüş beklentilerinin gerçekleştiğini ve boğa sezonunun bundan sonra kaldığı yerden devam edeceğini düşündüğünü söyledi:

“15 Nisan’daki ABD vergi ödemeleri ve Bitcoin halving’i nedeniyle öngördüğüm zayıflık dönemini artık geride bırakıyoruz. Okuyucularıma, boğa sezonunun devam edeceğini hatırlatmak isterim. Bunun nedenini de söyleyeceğim. Şu anda ABD, Çin, AB ve Japonya bilançolarını küçültmek için paralarını devalue etmeye başladılar. Geleneksel finans tarafı ABD’deki Bitcoin ETF’lerini artık müşterilerine öneriyor Yakında bu ETF’ler İngiltere ve Hong Kong’a da gelecek. Dünyanın gidişatını görebiliyoruz. Bunu sizlere hatırlatmak isterim. Boğa sezonu kaldığımız yerden devam edecek. Piyasalar ve fiyatlar saçmalık seviyesinde yükselecek. Sizi bulunduğunuz yere getiren bu piyasalar, bu hareketleri çok nadir yaparlar ve şimdi de sizi başka yerlere götürecek hareketleri yapacaklar”

Hayes, ABD seçimlerinin önemine de değindi ve Demokrat Parti’nin koltukta kalmak için her şeyi yapacağını, bunun para politikasına da yansıyacağını iddia etti.

“Altın fırsat olacak”

Hayes, önümüzdeki dönemde ABD’nin 2008 krizi ve Kovid’den de daha fazla absürt hareketler yapacağını ifade etti ve şunları söyledi:

“Kuzey yarım kürede yaz ayları geliyor. Karar alıcılar tatile çıkacaklar. Bu durum yatırımcıların kriptoda dipten almaları için bir fırsat olacak. Önümüzdeki birkaç ay, her yatırımcı tarzı için altın fırsatlar sunacak”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl