Arthur Hayes’den boğa yorumu: Ethereum rakipleri hızlı artabilir ama onu geçemez

Türev borsası BitMEX'in eski CEO'su Arthur Hayes , bir sonraki boğa sezonu için Ethereum'un rakibi olan 1. katman projelerini işaret etti. Hayes, bu kripto paraların düşük seviyeden alınabileceğini ve hızlı artış gösterebileceklerini belirtirlen Ethereum'a uzun vadede rakip olamayacaklarını söyledi.

2020 yılında ABD Adalaet Bakanlığı’nın açtığı “vergi kaçırma” davasının ardından görevinden istifa eden ve yetkililece de kefaletle serbest bırakılan Arthur Hayes o dönemden bu yana çeşitli blog yazıları ve katıldığı podcast’lerdeki yorumlarıyla piyasa değerlendirmeleri yapıyor.

Hayes’in yorumları büyük bir kitle tarafından takip edilirken ünlü trader son olarak katıldığı bir Youtube yayınında Ethereum’un rakiplerinin önemli getiriler sağlayabileceğini belirtti.

“Para kazandırsalar da rakip olamazlar”

Hayes Ethereum’un rakipleri olarak görülen 1. katman projelerinin önemli getiriler sağlayabileceğini ancak uzun vadede Ethereum’a rakip olamayacaklarını söyledi:

“Ethereum’un rakibi olarak görülen projeleri dipten almak tabii ki mantıklı olur. Bu projeler hızlı yükseliş gösteriyorlar. Ancak ben uzun vadede Ethereum’a rakip olabileceklerini düşünmüyorum. Hızlı işlem ya da ‘Şu kadar saniyede şu kadar işlem’ gibi detaylar önemli değil. Bu iş geliştirici işi! Ethereum’un binlerce geliştiricisi var. Ona rakip olabilecek bir blok zincirinin belki birkaç yüz geliştiricisi olur. Ancak bir ekosistemi canlı tutan geliştirici sayısıdır. Uygulamaları yapan onlardır”

“Solana hızı ikinci boğada etkili olmayabilir”

Her projenin boğa sezonlarında insanları ikna edecek bir anlatıya sahip olması gerektiğini belirten Hayes şu ifadeleri kullandı:

“Birçok projenin ilk etapta Ethereum’u kopyaladığını görüyoruz. Bu olabilir. Son yok. Örnek olaak Solana… 1 doların altından altığ 200’lerden satabilmek harika bir işlem. Ama şimdi 30 doların altında. Bir sonraki döngüde insanlara vadettikleri bir şey var mı? Çünkü artık ‘Ethereum çok yavaş. Solana’da ise saniyede birçok işlem sonuçlanıyor’ anlatısı geçerli değil. Bu ilk döngüde işe yarar ama ikincisinde değil. Teknik olarak grafik iyiyse bu projelere biraz para yatırabilirim ama uzun vadede Ethereum’u geçeceklerini düşünmüyorum”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl