Arthur Hayes’den Ethereum için “Sene sonu için 3 bin dolar” yorumu

BitMEX borsasının eski CEO'su Arthur Hayes katıldığı podcast'te Ethereum'daki Merge güncellemesi ve fiyat gidişatı ile ilgili soruları cevapladı. Hayes sene sonu için 3000 bin dolardan fiyatlanan Ethereum kontratı aldığını belirtti.

Kripto para türev borsası BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, yine ekonomik ortam ve kripto paralardaki gidişatı değerlendirdi. Genelde kendi blog sayfasından yaptığı uzun değerlendirmelerle bilinen Hayes, bu kez katıldığı podcast’te önemli açıklamalar yaptı ve kendi işlemleri hakkında da bilgi verdi.

“Merge fiyatlanması yaşanmadı çünkü…”

Hala birçok insanın Merge güncellemesine soru işaretleriyle baktığını belirten Hayes, Ethereum’un henüz Merge fiyatlamasını yaşamadığını söyledi:

“İnsanların büyük bölümü hala Merge güncellemesine soru işaretiyle bakıyor. Kimse ‘Sorunsuz şekilde biter’ diyemiyor. Bu işin mantıklı bakış açısı şudur: ‘Bana PoS’i göster. Bana merkeziyetsiz uygulamaların eskisi gibi sorunsuz çalıştığını göster’ İnsanlar bunu görmek istiyor. Dolayısıyla bu durum gerçekleşinceye kadar Merge konusunda bir yorum yapmak doğru değil. Ancak ETH’nin fiyatının artması için de bir hype olmasına gerek yok. Merge sonrasında eskisi gibi gaz kullanımı olmayacak. Ancak dApp’lar için aynı talep olmaya devam edecek”

“3000 dolarık alım opsiyon konratı…”

Fiyatın Merge güncellemesinden sonra yükselmesini beklediğini de dile getiren Hayes şu ifadeleri kullandı:

“dApp’lara olan talep düşmediği sürece fiyat yükselmeye devam edecek. Arz azalacak ama talep aynı kalacak. Bu da zaten ETH fiyatını yükseltecek. Yıl sonu için 3 bin dolardan fiyatlanan ETH kontratı satın aldım. Fed konusunda da bir korkum yok. İsterlerse faizi %20 artırsınlar. Her zaman dAPP’lara bir talep olacak ve ETH arzı bunu karşılamaya yetmeyecek”

“Bir varlığı alıp 10 sene bekleyemem”

Hayes ayrıca kendisinin uzun dönemli bir trader olduğunu ancak “hodl” psikolojisinin kendisine göre olmadığını da belirtti ve “Kısa vadede trade yapmıyorum. Bu çok zor ve konsantrasyon isteyen bir iş. Ama bir varlığı alıp da 10 sene beklemek bana göre değil. Bu bazen işe yarar ama ben yapamam” ifadelerini kullandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl